Mount Everest is volgens nieuwe meting 86 centimeter hoger
KATHMANDU (ANP/DPA) - De hoogte van de Mount Everest valt door een nieuwe meting 86 centimeter hoger uit. De Chinese minister van Buitenlandse Zaken maakte in een gezamenlijke persconferentie met Nepal bekend dat de berg exact 8.848,86 meter hoog is. De nieuwe vastgestelde hoogte is gebaseerd op recente metingen door beide landen.
Nepal liet in mei 2019 de hoogte onderzoeken en China deed dat eerder dit jaar. De nieuwe meting moet een einde maken aan de controverse over de exacte hoogte van het hoogste punt ter wereld.
Het is de eerste keer dat Nepal zelfstandig een meting heeft uitgevoerd. Het land hield tot dusver 8.848 meter aan als officiële hoogte, gebaseerd op een meting gemaakt door India rond 1950. Uit recentere metingen kwam een ander getal naar voren. Er wordt gespeculeerd dat de hoogte van de berg veranderd zou zijn door de opwarming van de aarde en een aardbeving in 2015.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.
45 minuten geledenTUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
4 uur geleden