Mount Everest is volgens nieuwe meting 86 centimeter hoger
KATHMANDU (ANP/DPA) - De hoogte van de Mount Everest valt door een nieuwe meting 86 centimeter hoger uit. De Chinese minister van Buitenlandse Zaken maakte in een gezamenlijke persconferentie met Nepal bekend dat de berg exact 8.848,86 meter hoog is. De nieuwe vastgestelde hoogte is gebaseerd op recente metingen door beide landen.
Nepal liet in mei 2019 de hoogte onderzoeken en China deed dat eerder dit jaar. De nieuwe meting moet een einde maken aan de controverse over de exacte hoogte van het hoogste punt ter wereld.
Het is de eerste keer dat Nepal zelfstandig een meting heeft uitgevoerd. Het land hield tot dusver 8.848 meter aan als officiële hoogte, gebaseerd op een meting gemaakt door India rond 1950. Uit recentere metingen kwam een ander getal naar voren. Er wordt gespeculeerd dat de hoogte van de berg veranderd zou zijn door de opwarming van de aarde en een aardbeving in 2015.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
39 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden