Motorsportlegende Rossi maakt overstap naar vierwielers
BAUDOUR (ANP) - Motorsportlegende Valentino Rossi voegt de daad bij het woord en zal dit seizoen zijn debuut maken als autocoureur. De 42-jarige Italiaan, die eind vorig jaar afscheid nam na 432 grands prix en negen wereldtitels in de motorsport, stapt voor het Belgische team WRT in een Audi en zal in 2022 deelnemen aan de GT World Challenge Europe. De 24 uur van Spa staat onder meer op zijn programma.
"Iedereen weet dat ik altijd een grote fan ben geweest van autoracen en dat ik mogelijk zou overstappen op vier wielen zodra mijn MotoGP-carrière was beëindigd", zei Rossi. "Nu ben ik volledig beschikbaar om me te wijden aan een autosportprogramma op hoog niveau en met de juiste professionele aanpak. Ik sta te popelen om aan dit nieuwe avontuur te beginnen."
Rossi zet op zijn Audi nummer 46, hetzelfde nummer waarmee hij furore maakte in de motorsport en met name de koningsklasse MotoGP. Hij boekte 89 grandprix-overwinningen en 199 podiumplaatsen in de hoogste categorie.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
5 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
5 uur geleden