Motorrijder Sanders bouwt voorsprong uit in Dakar Rally
SHUBAYTAH (ANP) - De Australische motorrijder Daniel Sanders heeft met nog twee etappes te gaan zijn leidende positie in de Dakar Rally nog iets verder uitgebouwd. De rijder van KTM eindigde de tiende proef over 115 kilometer als elfde, maar van de klassementsmannen was hij de snelste. Achtervolger Tosha Schareina moest een kleine twee minuten toegeven en kijkt nu tegen een achterstand van bijna zeventien minuten aan.
De Zuid-Afrikaan Michael Docherty boekte in het Saudische Shubaytah zijn eerste etappezege. Hij was ruim een minuut sneller dan Rui Gonçalves.
Bij de auto's nam Henk Lategan uit Zuid-Afrika de leiding in het algemeen klassement over. Zijn voorsprong op de Saudiër Yazeed Al Rajhi is zo'n 2,5 minuut. Oud-winnaar Nani Roma uit Spanje won de etappe.
De Dakar Rally duurt nog tot en met vrijdag.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
13 uur geleden