Motorrijder Price boekt tweede etappezege in Dakar Rally
WADI AD-DAWASIR (ANP) - De Australische motorrijder Toby Price heeft in de derde etappe van de Dakar Rally zijn tweede dagsucces geboekt. De tweevoudig winnaar van de woestijnrally was op zijn KTM de snelste in een proef over 403 kilometer rond Wadi Ad-Dawasir in Saudi-Arabiƫ. Hij had een kleine voorsprong op de Argentijn Kevin Benavides (Honda). De Oostenrijker Matthias Walkner (KTM) zette de derde tijd neer.
De Spanjaard Joan Barreda (Honda), winnaar van de tweede etappe, verloor veel tijd in de proef die over de nodige woeste zandduinen voerde, maar ook snelle en technische trajecten kende. Hij verspeelde de leiding in het algemeen klassement. Ook de Amerikaan Ricky Brabec (Honda), de winnaar van de rally in 2020, kwam op ruime achterstand binnen.
De Amerikaan Skyler Howes (KTM), die als vierde finishte in de etappe, is de nieuwe nummer 1 in de stand. Hij heeft 33 seconden voorsprong op Benavides. Price klom naar de vierde plek op 1.52 van Howes.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
3 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
3 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
4 uur geleden