Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorrijder aangehouden na dood meisje door ongeluk Alkmaar

Motorrijder aangehouden na dood meisje door ongeluk Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De bestuurder van een motor die zaterdagmiddag betrokken was bij een dodelijk ongeluk in Alkmaar is aangehouden door de politie. Bij het ongeval kwam een 5-jarig meisje om het leven.

Het ongeval tussen de motor en een bakfiets op de Nicolaas Beetskade in Alkmaar vond plaats rond het middaguur. Het meisje werd na de aanrijding per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis, maar hulp mocht niet meer baten, aldus de politie.

De aangehouden motorrijder is een man van 26 uit Alkmaar. Hij raakte bij het ongeluk gewond en is naar het ziekenhuis overgebracht. Hij zal later worden verhoord.

Analyse

Na het verkeersongeval is er een analyse gedaan van de verkeerssituatie en is er sporenonderzoek gedaan. De politie vraagt getuigen zich te melden. Ook roept de politie mensen die de motor voor het ongeluk in de omgeving hebben zien rijden op om zich te melden. De Nicolaas Beetskade ligt in het Bergerwegkwartier.

De politie dankt omstanders en buurtbewoners die hulp hebben geboden na het ongeluk. Mensen die last hebben van een emotionele impact door het ongeluk kunnen terecht bij Slachtofferhulp Nederland, aldus de politie.

Meer uit Binnenland

Brabantse CdK veroordeelt intimideren en benaderen Statenleden

DEN BOSCH (ANP) - "Het thuis benaderen en intimideren van volksvertegenwoordigers is volstrekt onacceptabel en ontoelaatbaar." De Brabantse commissaris van de Koning Ina Adema veroordeelde vrijdagochtend de actie van de radicale boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF), die donderdag deurwaarders met een aangetekende brief langs stuurde bij Statenleden van de coalitiepartijen.

36 minuten geleden
KNMI wil Nederland weerbaarder maken door extreme scenario's

DE BILT (ANP) - Een extreme hittegolf, een onbeheersbare natuurbrand, of een voormalige orkaan die een spoor van verwoesting door het land trekt. Het is allemaal denkbaar in het reeds veranderde klimaat, benadrukt het KNMI in een rapport waarin experts zulke scenario's hebben uitgewerkt. Ze wijzen op de risico's, zodat de overheid daarop kan inspelen om Nederland weerbaarder te maken.

1 uur geleden
Eerste trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De eerste boerentrekkers zijn aangekomen bij het provinciehuis in Den Bosch, waar de Brabantse politiek vrijdag stemt over een nieuwe stikstofaanpak. Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force (FDF) noemt de maatregelen de "doodsteek voor de sector".

1 uur geleden
CNV blij met maatregelen rond 'beruchte' buslijn via Ter Apel

TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.

16 uur geleden
Rood gebied in reisadvies Thailand-Cambodja uitgebreid

DEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".

17 uur geleden
Zorgen in Brabant, Zeeland en Zuid-Holland om Haringvlietbrug

DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.

17 uur geleden
Organisatie ggz-patiënten pleit voor meer behandelplekken

AMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.

18 uur geleden