Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorrijder aangehouden na dood meisje door ongeluk Alkmaar

Motorrijder aangehouden na dood meisje door ongeluk Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De bestuurder van een motor die zaterdagmiddag betrokken was bij een dodelijk ongeluk in Alkmaar is aangehouden door de politie. Bij het ongeval kwam een 5-jarig meisje om het leven.

Het ongeval tussen de motor en een bakfiets op de Nicolaas Beetskade in Alkmaar vond plaats rond het middaguur. Het meisje werd na de aanrijding per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis, maar hulp mocht niet meer baten, aldus de politie.

De aangehouden motorrijder is een man van 26 uit Alkmaar. Hij raakte bij het ongeluk gewond en is naar het ziekenhuis overgebracht. Hij zal later worden verhoord.

Analyse

Na het verkeersongeval is er een analyse gedaan van de verkeerssituatie en is er sporenonderzoek gedaan. De politie vraagt getuigen zich te melden. Ook roept de politie mensen die de motor voor het ongeluk in de omgeving hebben zien rijden op om zich te melden. De Nicolaas Beetskade ligt in het Bergerwegkwartier.

De politie dankt omstanders en buurtbewoners die hulp hebben geboden na het ongeluk. Mensen die last hebben van een emotionele impact door het ongeluk kunnen terecht bij Slachtofferhulp Nederland, aldus de politie.

Meer uit Binnenland

NRC rectificeert berichtgeving rondom informateur Wijers

AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd.

32 minuten geleden
Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

2 uur geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

2 uur geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

2 uur geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

3 uur geleden
Zussen vermoorde Ryan: wij leven in angst voor onze vader

LELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.

3 uur geleden
Gaswinning bij Ternaard gaat definitief niet door, deal met NAM

WIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.

3 uur geleden