Motorracer Bendsneyder verlaat Nederlands Moto 2-team Waninge
VALENCIA (ANP) - Motorcoureur Bo Bendsneyder rijdt volgend seizoen niet meer voor NTS RW Racing GP. Het raceteam van de Drent Roelof Waninge heeft gekozen voor de Maleisiër Hafizh Syahrin in de Moto2 voor volgend jaar. Al eerder legde het team de 16-jarige Belg Barry Baltus voor de komende twee seizoenen vast.
Bendsneyder is aan zijn tweede seizoen bezig bij RW Racing, maar erg succesvol is de 21-jarige Rotterdammer niet geweest. In 2019 eindigde hij als 26e in het WK met 7 punten, dit jaar staat hij op de 25e plaats met 5 punten. Het seizoen is in de laatste fase aangekomen; er zijn nog drie grands prix te gaan.
Waar de toekomst van Bendsneyder ligt, is nog niet bekend. Hij maakte in 2016 een verdienstelijk debuut in het WK wegrace bij Red Bull KTM Ajo in de Moto3. De Nederlander eindigde twee keer op het podium. In 2018 maakte hij de overstap naar de Moto2. Dat jaar bij Tech 3 Racing verliep moeizaam en kwam in oktober tot een abrupt einde door een bizar ongeval tijdens de Grote Prijs van Japan. Zijn motor ontplofte en een stuk metaal doorboorde het bot van zijn scheenbeen.
Ervaring
Syahrin heeft al de nodige ervaring in het WK wegrace. De 26-jarige Maleisiër reed in zijn carrière al drie keer naar een podiumplaats in de Moto2 en was ook twee seizoenen actief in de MotoGP, de koningsklasse. "We zijn trots en blij dat we Hafizh hebben kunnen vastleggen. Hij is niet alleen een ervaren en getalenteerde rijder, maar ook een aardig en prettig mens", zegt teammanager Jarno Janssen van RW Racing GP.
De Maleisiër moet het beter gaan doen dan Bendsneyder op de Japanse motor NTS, die RW Racing GP twee jaar geleden introduceerde in het WK. "Ik weet hoeveel moeite het kost om een nieuwe motorfiets te ontwikkelen, maar ik geloof in dit project. NTS en het team hebben de motor in relatief korte tijd stap voor stap verbeterd. Ik hoop dat we met mijn ervaring en feedback grote stappen kunnen maken", aldus Syahrin, die voor het eerst zal kennismaken met de motorfiets tijdens testraces op 26 en 27 november in het Spaanse Jerez.
Meer uit Sport
CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
15 uur geleden