Motorleverancier Honda stapt eind 2021 uit Formule 1
TOKIO (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull moet weer op zoek naar een nieuwe motorleverancier. Honda vertrekt eind volgend jaar uit de Formule 1. De Japanners leveren sinds vorig jaar de motoren aan de renstal van Max Verstappen.
Met een Honda-motor achterin zijn bolide won Verstappen vooralsnog vier races; drie vorig jaar en dit seizoen op Silverstone. Pierre Gasly bezorgde Honda onlangs nog een overwinning. De Franse coureur van AlphaTauri, dat ook gebruikmaakt van de Japanse motoren, won de Grote Prijs van Italië op Imola.
Honda keerde in 2015 terug in de Formule 1 als motorleverancier van McLaren. De krachtbronnen bleken aanvankelijk onbetrouwbaar en ook niet snel genoeg, maar Honda slaagde erin ze te verbeteren. Na de breuk eind 2017 met McLaren gingen de Japanners motoren leveren aan Toro Rosso, het 'zusterteam' van Red Bull dat nu AlphaTauri heet. Een jaar later werd Honda eveneens motorleverancier van Red Bull. Verstappen reed daarvoor met Renault-motoren, maar de relatie tussen de Franse fabrikant en het Oostenrijkse team raakte bekoeld door de nodige problemen met de motoren.
Troon
Ook met Honda als partner slaagt Red Bull er echter maar niet in om Mercedes van de troon te stoten in de Formule 1. De Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en Valtteri Bottas beschikken over de sterkste en snelste motoren. Hamilton koerst dit seizoen vrijwel onbedreigd af op zijn zevende wereldtitel.
"We begrijpen en respecteren de beslissing van Honda", zegt teambaas Christian Horner van Red Bull. "Het zorgt er wel voor dat we voor nieuwe uitdagingen komen te staan. We hebben hier al vaker mee te maken gehad en toen bewezen dat we snel kunnen reageren. Hoewel we het jammer vinden dat er een einde komt aan de samenwerking met Honda, zijn we enorm trots op onze gezamenlijke successen: vijf overwinningen en vijftien podiumplaatsen. Onze gezamenlijke focus voor de rest van 2020 en voor 2021 blijft onveranderd. We willen vechten voor overwinningen en een gooi doen naar het kampioenschap. Als Red Bull-groep gaan we op zoek naar een oplossing voor 2022 en daarna wat betreft de motoren."
Momenteel zijn er drie andere motorenleveranciers in de Formule 1: Mercedes, Ferrari en Renault.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
7 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
10 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
12 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
12 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
12 uur geleden