Motoren blijven populair, maar wel iets minder dan in september
BUNNIK (ANP) - Motorrijders hebben ook in oktober nog vaak een nieuwe tweewieler aangeschaft. Volgens cijfers van brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging zijn er afgelopen maand ongeveer een kwart meer op kenteken gezet dan een jaar eerder, wat wel een iets kleinere groei is dan in september.
Een woordvoerder van RAI Vereniging noemt de vertraging van de verkoopgroei niet zo verrassend. "We hebben dit hele jaar al ontzettend veel uitgeleverd, dat mag wel een keer wat minder zijn." De grotere populariteit van motoren komt volgens de organisaties door een hoger aantal jongeren dat zijn motorrijbewijs haalt en meer mensen die erop naar hun werk gaan. "Daar zit ook een keer een grens aan."
De populairste motor was afgelopen maand BMW R1250 GS, het populairste merk was het Japanse Yamaha. In totaal werden 990 motoren op kenteken gezet.
Tegenover de grotere belangstelling in motoren staat een al langer dalende verkoop van brom- en snorfietsen. Volgens Rai Vereniging hebben die twee zaken niets met elkaar te maken. Sinds begin dit jaar geldt een helmplicht voor snorfietsers, waarna de verkopen van de tweewielers flink daalden.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.
36 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.
50 minuten geledenKEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
5 uur geleden