Motorcrosser Prado de beste in Grote Prijs van Spanje
ARROYOMOLINOS (ANP) - Motorcrosser Jorge Prado heeft in eigen land de Grote Prijs van Spanje in de MXGP op zijn naam geschreven. De Spanjaard was in beide manches de beste op het circuit in Arroyomolinos nabij de Spaanse hoofdstad Madrid.
Achter Prado eindigde Tim Gajser als tweede. De Sloveense wereldkampioen werd derde in de eerste manche en tweede in de tweede manche. Gajser liep in de WK-stand verder uit op de Italiaan Antonio Cairoli. Die kwam als zevende en zesde over de streep en heeft nu 417 punten. Gajser leidt met 441 punten.
Glenn Coldenhoff eindigde in Spanje als vijfde en vierde. Brian Bogers werd twee keer achtste. Calvin Vlaanderen kwam twee keer als veertiende over de finish.
Motorcrosser Jeffrey Herlings ontbrak in Spanje. De 26-jarige Brabander, in 2018 wereldkampioen in de MXGP, laat zich komende week opereren aan een voet en komt dit jaar niet meer in actie. Herlings staat al weken aan de kant.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
7 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
9 uur geleden