Motorcrosser Prado de beste in Grote Prijs van Spanje
ARROYOMOLINOS (ANP) - Motorcrosser Jorge Prado heeft in eigen land de Grote Prijs van Spanje in de MXGP op zijn naam geschreven. De Spanjaard was in beide manches de beste op het circuit in Arroyomolinos nabij de Spaanse hoofdstad Madrid.
Achter Prado eindigde Tim Gajser als tweede. De Sloveense wereldkampioen werd derde in de eerste manche en tweede in de tweede manche. Gajser liep in de WK-stand verder uit op de Italiaan Antonio Cairoli. Die kwam als zevende en zesde over de streep en heeft nu 417 punten. Gajser leidt met 441 punten.
Glenn Coldenhoff eindigde in Spanje als vijfde en vierde. Brian Bogers werd twee keer achtste. Calvin Vlaanderen kwam twee keer als veertiende over de finish.
Motorcrosser Jeffrey Herlings ontbrak in Spanje. De 26-jarige Brabander, in 2018 wereldkampioen in de MXGP, laat zich komende week opereren aan een voet en komt dit jaar niet meer in actie. Herlings staat al weken aan de kant.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
7 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
18 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden