Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings wint oppermachtig Grote Prijs van Nederland

Motorcrosser Herlings wint oppermachtig Grote Prijs van Nederland

ARNHEM (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft met machtsvertoon de Grote Prijs van Nederland in de MXGP gewonnen. De vijfvoudig wereldkampioen won beide manches op het zandcircuit in Arnhem. Herlings liep door zijn 107e GP-overwinning belangrijke punten in op de Sloveense kampioenschapsleider Tim Gajser.

De 29-jarige Brabander liet in de eerste manche al zien dat hij nog steeds de beste crosser op zand is. Hij begon na een mislukte start halverwege aan een inhaalrace vanaf de zevende plek. In de slotfase passeerde hij achtereenvolgens landgenoot Glenn Coldenhoff en de Spanjaard Jorge Prado, die tot dan toe steeds aan kop hadden gereden.

Coldenhoff reed in het begin van de tweede manche even aan kop, maar Herlings kwam al snel vanaf de vierde plek oprukken en na een ronde of vijf nam hij resoluut de leiding door Prado te passeren. Hij nam afstand en kwam met negen seconden voorsprong op Prado als eerste over de finish. Gajser werd derde. Coldenhoff vierde.

Supertrots

"Ik ben supertrots op deze thuiszege, want ik moest er erg hard voor werken", zei Herlings in het flashinterview. "Ik had eindelijk eens een goede start en kwam al snel in een goede positie. Ik maakte bijna nog een foutje, maar toen ik eenmaal een gaatje van vier, vijf seconden had, voelde ik me comfortabel en in controle."

In de WK-stand is Gajser de leider met 801 punten. Prado volgt met 9 punten minder. Herlings moet nog 35 punten goedmaken op Gajser. De Nederlander liet voorafgaand aan de race in Arnhem al weten dat een nieuwe wereldtitel dit seizoen een moeilijk verhaal wordt. Hij heeft zichzelf ten doel gesteld dit jaar heel te blijven. In de afgelopen jaren verspeelde hij meer dan eens de titel door langdurige blessures.

In de MX2 eindigde Kay de Wolf als tweede achter de Belg Lucas Coenen. Het Nederlandse talent won de eerste heat, maar eindigde als vierde in de tweede. Hij behield wel de leiding in het WK.

Meer uit Sport

Djokovic en Sabalenka al klaar in gemengd dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/AFP) - De Serviër Novak Djokovic en Aryna Sabalenka uit Belarus zijn al in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. Het duo verloor met 4-1 2-4 2-10 van de Tsjechische Kateřina Siniaková en de Brit Henry Patten.

7 uur geleden
Wielrenner Pogačar zet Vuelta naar zijn hand met knappe solo

ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft al tijdens de vierde etappe van de Vuelta de concurrentie op grote achterstand gezet. De Sloveense rodetruidrager van UAE Team Emirates won de bergrit over een kleine 105 kilometer met start en finish in Andorra la Vella na een lange solo.

8 uur geleden
Roeiers kennen ook soepele tweede dag van WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben ook een goede tweede dag van de wereldkampioenschappen in eigen land achter de rug. Alle boten plaatsten zich op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig voor de volgende ronde. Woensdag zijn er nog meer voorrondes, donderdag de eerste finales.

11 uur geleden
Verstappen gaat kartrace tegen honderd tegenstanders aan

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen (28) gaat op 16 september op het circuit van Silverstone tegen honderd tegenstanders een kartrace aan. Dat heeft Red Bull Racing in een persbericht bekendgemaakt. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen keert daarmee voor even terug naar zijn raceroots. Verstappen begon op zijn vierde in een kart.

11 uur geleden
Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

1 dag geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

1 dag geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

1 dag geleden