Motorcrosser Herlings wint GP van Spanje en verstevigt koppositie
ARROYOMOLINOS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft de Grote Prijs van Spanje gewonnen. De Brabander werd derde in de eerste manche en won de tweede manche op het circuit in Arroyomolinos nabij de Spaanse hoofdstad Madrid. Met de zege verstevigde hij zijn leidende positie in het wereldkampioenschap.
Herlings moest in de eerste manche na een matige start in de achtervolging. In de slotfase kon hij zijn concurrent, de wereldkampioen Tim Gajser, inhalen nadat de Sloveen twee fouten maakte. Daardoor eindigde de 27-jarige motorcrosser als derde achter de Franse winnaar Romain Febvre en de Spanjaard Jorge Prado.
In de tweede manche won Herlings op zijn KTM voor Gajser en Prado en eindigde Febvre slechts als zevende. Daardoor greep de Brabander de Grote Prijs met 45 punten voor Prado (42), Gajser (40) en Febvre (39).
Nog vijf races
In de wereldtitelstrijd leidt Herlings met 505 punten. Febvre heeft 493 punten en titelverdediger Gajser 490. Er volgen nog vijf races in het kampioenschap.
"Uiteindelijk was het niet zo'n slechte dag", zei Herlings na zijn zege. "Het had beter gekund, maar zeker ook slechter. Ik ga nu naar huis om nog te verbeteren. Met nog vijf races te gaan, kan er nog veel gebeuren. Het is bizar hoe dicht het allemaal bij elkaar staat na zo veel races."
Brian Bogers eindigde in de tweede manche als zesde en werd overall negende. Glenn Coldenhoff finishte in de GP als dertiende en Calvin Vlaanderen als veertiende.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
2 dagen geleden