Motorcrosser Herlings was half uur verlamd na val
OPLOO (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft onthuld dat hij een half uur verlamd is geweest na zijn zware val die hij eerder deze maand maakte in de training voorafgaande aan de Grote Prijs van Faenza in Italië. "Ik kan amper beschrijven hoe vreselijk het was om daar op de grond te liggen zonder gevoel vanaf mijn nek tot in mijn benen. De dokters hebben me verteld dat ik door het oog van de naald ben gekropen en van geluk mag spreken dat ik niet verlamd ben geraakt", schrijft de Brabander op Instagram.
Herling liep naar eigen zeggen breukjes op in drie nek- en rugwervels. "Het zijn stabiele fracturen met kleine scheurtjesin de botten en het genezingsproces zal niet al te lang duren. Volgens de artsen zal ik volledig herstellen", aldus Herlings, die voorlopig nog niet in actie komt en een nieuwe wereldtitel kan vergeten. "Ik verknal het voor het tweede jaar op rij, ook al kan ik mezelf niets verwijten. Het spijt me voor mijn fans en sponsors dat ik opnieuw de wereldtitel heb vergooid."
Blessures lopen als een rode draad door de carrière van Herlings, die in 2012 zijn eerste wereldtitel in de MX2 veroverde en in 2018 voor het eerst wereldkampioen werd in de koningsklasse MXGP. Het jaar daarna miste hij bijna volledig door een slepende voetblessure. Blessures voorkwamen ook titels in 2014 en 2015. Dit seizoen won hij vier races en tot aan zijn onfortuinlijke buiteling leidde hij in het kampioenschap. Inmiddels heeft Herliings als twee grands prix gemist en heeft de Italiaan Antonio Cairoli de leiding in de WK-stand overgenomen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
1 dag geleden