Motorcrosser Herlings was half uur verlamd na val
OPLOO (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft onthuld dat hij een half uur verlamd is geweest na zijn zware val die hij eerder deze maand maakte in de training voorafgaande aan de Grote Prijs van Faenza in Italië. "Ik kan amper beschrijven hoe vreselijk het was om daar op de grond te liggen zonder gevoel vanaf mijn nek tot in mijn benen. De dokters hebben me verteld dat ik door het oog van de naald ben gekropen en van geluk mag spreken dat ik niet verlamd ben geraakt", schrijft de Brabander op Instagram.
Herling liep naar eigen zeggen breukjes op in drie nek- en rugwervels. "Het zijn stabiele fracturen met kleine scheurtjesin de botten en het genezingsproces zal niet al te lang duren. Volgens de artsen zal ik volledig herstellen", aldus Herlings, die voorlopig nog niet in actie komt en een nieuwe wereldtitel kan vergeten. "Ik verknal het voor het tweede jaar op rij, ook al kan ik mezelf niets verwijten. Het spijt me voor mijn fans en sponsors dat ik opnieuw de wereldtitel heb vergooid."
Blessures lopen als een rode draad door de carrière van Herlings, die in 2012 zijn eerste wereldtitel in de MX2 veroverde en in 2018 voor het eerst wereldkampioen werd in de koningsklasse MXGP. Het jaar daarna miste hij bijna volledig door een slepende voetblessure. Blessures voorkwamen ook titels in 2014 en 2015. Dit seizoen won hij vier races en tot aan zijn onfortuinlijke buiteling leidde hij in het kampioenschap. Inmiddels heeft Herliings als twee grands prix gemist en heeft de Italiaan Antonio Cairoli de leiding in de WK-stand overgenomen.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar is in de Vuelta hard ten val gekomen en heeft de koers verlaten. De Sloveense wereldkampioen droeg de rode trui als klassementsleider in de Ronde van Spanje.
5 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Op de WK roeien in eigen land zijn de Nederlandse achten zaterdag probleemloos door de series gekomen. De vrouwen plaatsten zich met de derde tijd van het veld voor de finale van zondag. De mannen voeren de vierde tijd, en mogen zich zondagochtend melden voor de halve finale. Beide Nederlandse boten zijn regerend wereldkampioen.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn heeft zaterdag op de WK roeien de finale bereikt. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos werd de Nederlandse tweede in haar halve finale achter de Britse Lauren Henry. De finale staat zondag om 13.52 uur op het programma. Viktorija Senkute uit Litouwen werd derde.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Autocoureur Lando Norris heeft zijn contract bij McLaren verlengd. De 26-jarige Brit heeft zich tot eind 2030 aan zijn team verbonden. De oude verbintenis van de regerend wereldkampioen in de Formule 1 liep tot eind 2028.
5 uur geleden