Motorcrosser Herlings tweede bij rentree in Argentinië
VILLA LA ANGOSTURA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is als tweede geëindigd bij zijn terugkeer in de MXGP. De tweevoudig wereldkampioen in de belangrijkste motorcrossklasse miste het hele vorige seizoen vanwege een gebroken hiel. In de Grote Prijs van Patagonië-Argentinië, de openingswedstrijd van het seizoen, haalde de Nederlander op zijn KTM meteen weer het podium. Herlings moest alleen de Spanjaard Ruben Fernandez voor zich dulden.
Voor de wedstrijd zei Herlings dat hij niet meteen voluit wilde gaan en dat de eerste wedstrijden in de MXGP in het teken staan van opbouwen. Maar ondanks zijn voornemen meldde hij zich toch weer met succes vooraan. Hij eindigde in de eerste manche als vierde achter de Spanjaard Jorge Prado. In de tweede manche finishte Herlings als tweede achter Fernandez. Voor Fernandez was het zijn eerste overwinning in de MXGP.
Brian Bogers werd zevende en Glenn Coldenhoff eindigde als veertiende in de tweede manche. In de eindstand over twee manches was Calvin Vlaanderen de tweede Nederlander op de negende plek, Coldenhoff werd tiende.
De tweede wedstrijd staat op 26 maart op het programma in Italië.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden