Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings pakt voor tweede keer wereldtitel in MXGP

Motorcrosser Herlings pakt voor tweede keer wereldtitel in MXGP

MANTOVA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de wereldtitel behaald in de MXGP. De 27-jarige Brabander stelde de eerste plaats in het klassement woensdag veilig door tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, in Mantova in Italië, beide manches te winnen.

De Fransman Romain Febvre begon de laatste wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op Herlings. Na de eerste manche, die Herlings won en waar Febvre als tweede finishte, stonden beide rivalen gelijk. In de tweede omloop ging de Nederlander al snel aan kop. Febvre ging in de vijfde ronde onderuit en liep daardoor een behoorlijke achterstand op. Herlings gaf zijn leidende positie niet meer uit handen.

Herlings pakte de titel in de MXGP in 2018. De afgelopen twee jaar kon hij vanwege zware blessures niet meedoen in de titelstrijd. De 29-jarige Febvre schreef het wereldkampioenschap in 2015 op zijn naam. Herlings behaalde in de MX2-klasse al drie keer de wereldtitel, in 2012, 2013 en 2016.

Dik verdiend

"Tsjonge, wat heb ik hier hard voor moeten werken, zeg", verzuchtte Herlings bij de NOS. "Ook gezien de stress die ik had. Ik mocht niets meer fout doen en moest beide manches winnen. Dan voel je echt wel druk hoor. Maar ik heb het waargemaakt, ik heb gedaan wat ik moest doen. Als je kijkt naar al die crashes, al die blessures en al die pijn die ik heb gehad. Als ik dan nu nog niet de echte kampioen ben, weet ik niet wie het wel had moeten zijn. Ik denk dat ik deze wereldtitel dik verdien."

Kort achter Herlings eindigde de Sloveense titelverdediger Tim Gajser in de laatste manche op zo'n 1,5 seconde achterstand als tweede. Febvre gaf uiteindelijk meer dan 40 tellen op de winnaar toe, maar werd daarmee wel derde.

Moeilijkste titel

"Ik heb meer dan drie jaar op mijn volgende titel moeten wachten", besefte Herlings. "In 2019 vanwege mijn voet en in 2020 brak ik mijn nek, maar nu heb ik mijn titel terug. De titel is weer terug waar hij moet zijn. Maar dit was wel mijn moeilijkste wereldtitel. Ik heb de afgelopen week amper kunnen slapen, omdat ik maar scenario's bleef bedenken. Ik haalde de gekste dingen in mijn hoofd. Maar ik heb het gered."

Herlings kwam dankzij de winst in het klassement op 708 punten uit. Febvre eindigt dit seizoen met 703 punten als tweede, voor Gajser met 688. De Nederlander Glenn Coldenhoff werd zevende (442 punten) en zijn landgenoot Brian Bogers (290 punten) twaalfde.

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

6 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

6 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

6 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

8 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

8 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

9 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

9 uur geleden