Motorcrosser Herlings pakt voor tweede keer wereldtitel in MXGP
MANTOVA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de wereldtitel behaald in de MXGP. De 27-jarige Brabander stelde de eerste plaats in het klassement woensdag veilig door tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, in Mantova in Italië, beide manches te winnen.
De Fransman Romain Febvre begon de laatste wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op Herlings. Na de eerste manche, die Herlings won en waar Febvre als tweede finishte, stonden beide rivalen gelijk. In de tweede omloop ging de Nederlander al snel aan kop. Febvre ging in de vijfde ronde onderuit en liep daardoor een behoorlijke achterstand op. Herlings gaf zijn leidende positie niet meer uit handen.
Herlings pakte de titel in de MXGP in 2018. De afgelopen twee jaar kon hij vanwege zware blessures niet meedoen in de titelstrijd. De 29-jarige Febvre schreef het wereldkampioenschap in 2015 op zijn naam. Herlings behaalde in de MX2-klasse al drie keer de wereldtitel, in 2012, 2013 en 2016.
Dik verdiend
"Tsjonge, wat heb ik hier hard voor moeten werken, zeg", verzuchtte Herlings bij de NOS. "Ook gezien de stress die ik had. Ik mocht niets meer fout doen en moest beide manches winnen. Dan voel je echt wel druk hoor. Maar ik heb het waargemaakt, ik heb gedaan wat ik moest doen. Als je kijkt naar al die crashes, al die blessures en al die pijn die ik heb gehad. Als ik dan nu nog niet de echte kampioen ben, weet ik niet wie het wel had moeten zijn. Ik denk dat ik deze wereldtitel dik verdien."
Kort achter Herlings eindigde de Sloveense titelverdediger Tim Gajser in de laatste manche op zo'n 1,5 seconde achterstand als tweede. Febvre gaf uiteindelijk meer dan 40 tellen op de winnaar toe, maar werd daarmee wel derde.
Moeilijkste titel
"Ik heb meer dan drie jaar op mijn volgende titel moeten wachten", besefte Herlings. "In 2019 vanwege mijn voet en in 2020 brak ik mijn nek, maar nu heb ik mijn titel terug. De titel is weer terug waar hij moet zijn. Maar dit was wel mijn moeilijkste wereldtitel. Ik heb de afgelopen week amper kunnen slapen, omdat ik maar scenario's bleef bedenken. Ik haalde de gekste dingen in mijn hoofd. Maar ik heb het gered."
Herlings kwam dankzij de winst in het klassement op 708 punten uit. Febvre eindigt dit seizoen met 703 punten als tweede, voor Gajser met 688. De Nederlander Glenn Coldenhoff werd zevende (442 punten) en zijn landgenoot Brian Bogers (290 punten) twaalfde.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
3 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
23 uur geleden