Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings pakt voor tweede keer wereldtitel in MXGP

Motorcrosser Herlings pakt voor tweede keer wereldtitel in MXGP

MANTOVA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de wereldtitel behaald in de MXGP. De 27-jarige Brabander stelde de eerste plaats in het klassement woensdag veilig door tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, in Mantova in Italië, beide manches te winnen.

De Fransman Romain Febvre begon de laatste wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op Herlings. Na de eerste manche, die Herlings won en waar Febvre als tweede finishte, stonden beide rivalen gelijk. In de tweede omloop ging de Nederlander al snel aan kop. Febvre ging in de vijfde ronde onderuit en liep daardoor een behoorlijke achterstand op. Herlings gaf zijn leidende positie niet meer uit handen.

Herlings pakte de titel in de MXGP in 2018. De afgelopen twee jaar kon hij vanwege zware blessures niet meedoen in de titelstrijd. De 29-jarige Febvre schreef het wereldkampioenschap in 2015 op zijn naam. Herlings behaalde in de MX2-klasse al drie keer de wereldtitel, in 2012, 2013 en 2016.

Dik verdiend

"Tsjonge, wat heb ik hier hard voor moeten werken, zeg", verzuchtte Herlings bij de NOS. "Ook gezien de stress die ik had. Ik mocht niets meer fout doen en moest beide manches winnen. Dan voel je echt wel druk hoor. Maar ik heb het waargemaakt, ik heb gedaan wat ik moest doen. Als je kijkt naar al die crashes, al die blessures en al die pijn die ik heb gehad. Als ik dan nu nog niet de echte kampioen ben, weet ik niet wie het wel had moeten zijn. Ik denk dat ik deze wereldtitel dik verdien."

Kort achter Herlings eindigde de Sloveense titelverdediger Tim Gajser in de laatste manche op zo'n 1,5 seconde achterstand als tweede. Febvre gaf uiteindelijk meer dan 40 tellen op de winnaar toe, maar werd daarmee wel derde.

Moeilijkste titel

"Ik heb meer dan drie jaar op mijn volgende titel moeten wachten", besefte Herlings. "In 2019 vanwege mijn voet en in 2020 brak ik mijn nek, maar nu heb ik mijn titel terug. De titel is weer terug waar hij moet zijn. Maar dit was wel mijn moeilijkste wereldtitel. Ik heb de afgelopen week amper kunnen slapen, omdat ik maar scenario's bleef bedenken. Ik haalde de gekste dingen in mijn hoofd. Maar ik heb het gered."

Herlings kwam dankzij de winst in het klassement op 708 punten uit. Febvre eindigt dit seizoen met 703 punten als tweede, voor Gajser met 688. De Nederlander Glenn Coldenhoff werd zevende (442 punten) en zijn landgenoot Brian Bogers (290 punten) twaalfde.

Meer uit Sport

Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

14 minuten geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

1 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

1 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

2 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

5 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

5 uur geleden
Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

7 uur geleden