Motorcrosser Herlings pakt voor tweede keer wereldtitel in MXGP
MANTOVA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de wereldtitel behaald in de MXGP. De 27-jarige Brabander stelde de eerste plaats in het klassement woensdag veilig door tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, in Mantova in Italië, beide manches te winnen.
De Fransman Romain Febvre begon de laatste wedstrijd met een voorsprong van 3 punten op Herlings. Na de eerste manche, die Herlings won en waar Febvre als tweede finishte, stonden beide rivalen gelijk. In de tweede omloop ging de Nederlander al snel aan kop. Febvre ging in de vijfde ronde onderuit en liep daardoor een behoorlijke achterstand op. Herlings gaf zijn leidende positie niet meer uit handen.
Herlings pakte de titel in de MXGP in 2018. De afgelopen twee jaar kon hij vanwege zware blessures niet meedoen in de titelstrijd. De 29-jarige Febvre schreef het wereldkampioenschap in 2015 op zijn naam. Herlings behaalde in de MX2-klasse al drie keer de wereldtitel, in 2012, 2013 en 2016.
Dik verdiend
"Tsjonge, wat heb ik hier hard voor moeten werken, zeg", verzuchtte Herlings bij de NOS. "Ook gezien de stress die ik had. Ik mocht niets meer fout doen en moest beide manches winnen. Dan voel je echt wel druk hoor. Maar ik heb het waargemaakt, ik heb gedaan wat ik moest doen. Als je kijkt naar al die crashes, al die blessures en al die pijn die ik heb gehad. Als ik dan nu nog niet de echte kampioen ben, weet ik niet wie het wel had moeten zijn. Ik denk dat ik deze wereldtitel dik verdien."
Kort achter Herlings eindigde de Sloveense titelverdediger Tim Gajser in de laatste manche op zo'n 1,5 seconde achterstand als tweede. Febvre gaf uiteindelijk meer dan 40 tellen op de winnaar toe, maar werd daarmee wel derde.
Moeilijkste titel
"Ik heb meer dan drie jaar op mijn volgende titel moeten wachten", besefte Herlings. "In 2019 vanwege mijn voet en in 2020 brak ik mijn nek, maar nu heb ik mijn titel terug. De titel is weer terug waar hij moet zijn. Maar dit was wel mijn moeilijkste wereldtitel. Ik heb de afgelopen week amper kunnen slapen, omdat ik maar scenario's bleef bedenken. Ik haalde de gekste dingen in mijn hoofd. Maar ik heb het gered."
Herlings kwam dankzij de winst in het klassement op 708 punten uit. Febvre eindigt dit seizoen met 703 punten als tweede, voor Gajser met 688. De Nederlander Glenn Coldenhoff werd zevende (442 punten) en zijn landgenoot Brian Bogers (290 punten) twaalfde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
17 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
19 uur geleden