Motorcrosser Herlings opent seizoen MXGP met een tweede plaats
ORLYONOK (ANP) - Jeffrey Herlings is het WK in de MXGP-klasse begonnen met een tweede plaats in de Grote Prijs van Rusland. De 26-jarige motorcrosser moest op het circuit in Orlyonok genoegen nemen met een vierde plaats in de eerste manche en een tweede plaats in de tweede manche.
De zege in de GP van Rusland ging naar de Sloveen Tim Gajser. De wereldkampioen van 2019 en 2020 was in beide manches veruit de beste. Hij heeft met 50 punten tien punten meer dan Herlings in de WK-stand.
Herlings moest zich na een matige start in de eerste manche terugknokken van een elfde positie. Hij haalde tegen het einde van de race de Italiaan Alessandro Lupino in om alsnog vierde te worden. In de tweede manche lag de Brabantse wereldkampioen van 2018 al snel op de derde plek en daar bleef hij lang rijden totdat Antonio Cairoli voor hem ten val kwam en met een defecte motor moest opgeven.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
12 uur geleden