Motorcrosser Herlings nipt leider WK na moeizame GP Pietramurata
PIETRAMURATA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft na een moeizame Grote Prijs van Pietramurata nipt de leiding behouden in het wereldkampioenschap van de MXGP. De Brabander viel uit in de eerste manche en eindigde als vierde in de tweede heat. De 18 punten die hij verdiende, waren precies genoeg om eerste te blijven in de WK-stand. Hij heeft 1 punt meer dan de Fransman Romain Febvre en 3 punten voorsprong op de Sloveen Tim Gajser. Het seizoen telt nog drie grands prix.
Herlings begon de tweede grand prix op rij op Italiaanse bodem met 24 punten voorsprong op Febvre, maar na de eerste manche op het crosscircuit van Pietramurata was hij de leiding in het WK kwijt. De 26-jarige fabrieksrijder van KTM kwam in de eerste bocht ten val en beschadigde dusdanig zijn motor, dat hij niet meer verder kon. Febvre won vervolgens de heat en de Fransman van Kawasaki ging met de verdiende 25 punten precies over Herlings heen in de stand van het kampioenschap.
Een geprikkelde Herlings deed er in de tweede heat alles aan om de koppositie te heroveren. Pas in de slotfase van de race wist hij landgenoot Glenn Coldenhoff voorbij te gaan en stelde de wereldkampioen van 2018 de vierde plaats veilig. Aangezien Gajser als derde finishte en Febvre als vijfde arriveerde, was de vierde plek precies genoeg voor Herlings om toch weer de eerste plaats in de stand in te nemen.
Slechte dag
De Italiaan Antonio Cairoli (KTM) won de Grand Prix van Pietramurata. De negenvoudig wereldkampioen, die na dit seizoen stopt, haalde de meeste punten dankzij zijn derde plaats in de eerste manche en de overwinning in de tweede. De eerstvolgende race is zondag de Grote Prijs van Garda, wederom verreden op het parcours van Pietramurata.
"Dit was een slechte dag", gaf Herlings toe. "Mijn voorsprong in de WK-stand was tijdens de eerste manche in een oogwenk verdwenen. Dat deed pijn. Maar er waren veel dingen kapot aan mijn motor, ik moest wel uitvallen en toekijken. Daarna kon ik in de tweede manche het juiste ritme niet vinden. Verder kan ik er niet veel over zeggen. Het worden nog drie interessante races. We zien wel hoe het afloopt."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
2 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
6 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
9 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden