Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings nipt leider WK na moeizame GP Pietramurata

Motorcrosser Herlings nipt leider WK na moeizame GP Pietramurata

PIETRAMURATA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft na een moeizame Grote Prijs van Pietramurata nipt de leiding behouden in het wereldkampioenschap van de MXGP. De Brabander viel uit in de eerste manche en eindigde als vierde in de tweede heat. De 18 punten die hij verdiende, waren precies genoeg om eerste te blijven in de WK-stand. Hij heeft 1 punt meer dan de Fransman Romain Febvre en 3 punten voorsprong op de Sloveen Tim Gajser. Het seizoen telt nog drie grands prix.

Herlings begon de tweede grand prix op rij op Italiaanse bodem met 24 punten voorsprong op Febvre, maar na de eerste manche op het crosscircuit van Pietramurata was hij de leiding in het WK kwijt. De 26-jarige fabrieksrijder van KTM kwam in de eerste bocht ten val en beschadigde dusdanig zijn motor, dat hij niet meer verder kon. Febvre won vervolgens de heat en de Fransman van Kawasaki ging met de verdiende 25 punten precies over Herlings heen in de stand van het kampioenschap.

Een geprikkelde Herlings deed er in de tweede heat alles aan om de koppositie te heroveren. Pas in de slotfase van de race wist hij landgenoot Glenn Coldenhoff voorbij te gaan en stelde de wereldkampioen van 2018 de vierde plaats veilig. Aangezien Gajser als derde finishte en Febvre als vijfde arriveerde, was de vierde plek precies genoeg voor Herlings om toch weer de eerste plaats in de stand in te nemen.

Slechte dag

De Italiaan Antonio Cairoli (KTM) won de Grand Prix van Pietramurata. De negenvoudig wereldkampioen, die na dit seizoen stopt, haalde de meeste punten dankzij zijn derde plaats in de eerste manche en de overwinning in de tweede. De eerstvolgende race is zondag de Grote Prijs van Garda, wederom verreden op het parcours van Pietramurata.

"Dit was een slechte dag", gaf Herlings toe. "Mijn voorsprong in de WK-stand was tijdens de eerste manche in een oogwenk verdwenen. Dat deed pijn. Maar er waren veel dingen kapot aan mijn motor, ik moest wel uitvallen en toekijken. Daarna kon ik in de tweede manche het juiste ritme niet vinden. Verder kan ik er niet veel over zeggen. Het worden nog drie interessante races. We zien wel hoe het afloopt."

Meer uit Sport

Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

4 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

5 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

18 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

18 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

19 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

21 uur geleden