Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings nipt leider WK na moeizame GP Pietramurata

Motorcrosser Herlings nipt leider WK na moeizame GP Pietramurata

PIETRAMURATA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft na een moeizame Grote Prijs van Pietramurata nipt de leiding behouden in het wereldkampioenschap van de MXGP. De Brabander viel uit in de eerste manche en eindigde als vierde in de tweede heat. De 18 punten die hij verdiende, waren precies genoeg om eerste te blijven in de WK-stand. Hij heeft 1 punt meer dan de Fransman Romain Febvre en 3 punten voorsprong op de Sloveen Tim Gajser. Het seizoen telt nog drie grands prix.

Herlings begon de tweede grand prix op rij op Italiaanse bodem met 24 punten voorsprong op Febvre, maar na de eerste manche op het crosscircuit van Pietramurata was hij de leiding in het WK kwijt. De 26-jarige fabrieksrijder van KTM kwam in de eerste bocht ten val en beschadigde dusdanig zijn motor, dat hij niet meer verder kon. Febvre won vervolgens de heat en de Fransman van Kawasaki ging met de verdiende 25 punten precies over Herlings heen in de stand van het kampioenschap.

Een geprikkelde Herlings deed er in de tweede heat alles aan om de koppositie te heroveren. Pas in de slotfase van de race wist hij landgenoot Glenn Coldenhoff voorbij te gaan en stelde de wereldkampioen van 2018 de vierde plaats veilig. Aangezien Gajser als derde finishte en Febvre als vijfde arriveerde, was de vierde plek precies genoeg voor Herlings om toch weer de eerste plaats in de stand in te nemen.

Slechte dag

De Italiaan Antonio Cairoli (KTM) won de Grand Prix van Pietramurata. De negenvoudig wereldkampioen, die na dit seizoen stopt, haalde de meeste punten dankzij zijn derde plaats in de eerste manche en de overwinning in de tweede. De eerstvolgende race is zondag de Grote Prijs van Garda, wederom verreden op het parcours van Pietramurata.

"Dit was een slechte dag", gaf Herlings toe. "Mijn voorsprong in de WK-stand was tijdens de eerste manche in een oogwenk verdwenen. Dat deed pijn. Maar er waren veel dingen kapot aan mijn motor, ik moest wel uitvallen en toekijken. Daarna kon ik in de tweede manche het juiste ritme niet vinden. Verder kan ik er niet veel over zeggen. Het worden nog drie interessante races. We zien wel hoe het afloopt."

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

8 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

9 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

10 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

10 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

11 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

12 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

13 uur geleden