Motorcrosser Herlings net naast podium bij Grote Prijs van Spanje
ARROYOMOLINOS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is als vierde geëindigd bij de Grote Prijs van Spanje in de MXGP. De 29-jarige Brabander werd eerst derde en vervolgens vierde op het circuit van intu Xanadu in Arroyomolinos, nabij de Spaanse hoofdstad Madrid. De zege ging naar de Spanjaard Jorge Prado die beide manches won.
Herlings werd derde in de eerste manche achter Prado en de Sloveen Tim Gajser. In de tweede manche moest Herlings behalve Prado en Gajser ook de Fransman Romain Febvre voor zich dulden. De Fransman bleef hem in de eindstand ook net voor. Calvin Vlaanderen werd negende en vijfde. Glenn Coldenhoff haalde met de zesde plaats alleen punten in de eerste manche.
In de WK-stand leidt Prado na twee zeges met 114 punten. Herlings volgt als vierde met 77 punten.
Kay de Wolf won de Grote Prijs van Spanje in de MX2-klasse. De 19-jarige motorcrosser was de beste in de eerste manche en werd tweede in de tweede manche achter Andrea Adama uit Italië. Met de tweede GP-zege heeft De Wolf ook de leiding in het WK.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
12 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden