Motorcrosser Herlings net naast podium bij Grote Prijs van Spanje
ARROYOMOLINOS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is als vierde geëindigd bij de Grote Prijs van Spanje in de MXGP. De 29-jarige Brabander werd eerst derde en vervolgens vierde op het circuit van intu Xanadu in Arroyomolinos, nabij de Spaanse hoofdstad Madrid. De zege ging naar de Spanjaard Jorge Prado die beide manches won.
Herlings werd derde in de eerste manche achter Prado en de Sloveen Tim Gajser. In de tweede manche moest Herlings behalve Prado en Gajser ook de Fransman Romain Febvre voor zich dulden. De Fransman bleef hem in de eindstand ook net voor. Calvin Vlaanderen werd negende en vijfde. Glenn Coldenhoff haalde met de zesde plaats alleen punten in de eerste manche.
In de WK-stand leidt Prado na twee zeges met 114 punten. Herlings volgt als vierde met 77 punten.
Kay de Wolf won de Grote Prijs van Spanje in de MX2-klasse. De 19-jarige motorcrosser was de beste in de eerste manche en werd tweede in de tweede manche achter Andrea Adama uit Italië. Met de tweede GP-zege heeft De Wolf ook de leiding in het WK.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
10 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
11 uur geleden