Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings mist eindzege in Letland door val

Motorcrosser Herlings mist eindzege in Letland door val

KEGUMS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft tijdens de Grote Prijs van Letland genoegen moeten nemen met de derde plaats in de MXGP-klasse. De KTM-coureur won op het circuit in Kegums de eerste manche en leek in de tweede race op weg naar de eindzege. Hij kwam in de slotfase echter ten val, waardoor hij twee plaatsen terugviel en als vierde finishte. Dat was net niet voldoende om de Grand Prix op zijn naam te schrijven.

De Sloveen Tim Gajser pakte de eindzege in Letland. Hij eindigde twee keer als tweede. In de WK-stand verstevigde de titelhouder zijn leidende positie. Gajser staat nu op 270 punten. Herlings bleef vijfde, met een totaal van 227 punten.

"Het hele weekeinde verliep perfect, afgezien van mijn laatste ronde in de tweede race", blikte Herlings terug. "Het was mijn eigen schuld. Dat vind ik jammer voor mijn team en ook jammer voor mijzelf."

Blessure

Herlings liep drie weken geleden bij de Grote Prijs van Nederland in Oss door toedoen van een concurrent een breuk in een schouderblad op, maar kon toch al snel weer racen.

In Letland eindigde Brian Bogers in de GP na twee races als zesde. Glenn Coldenhoff belandde op de twaalfde plek en Calvin Vlaanderen kwam uit op de zeventiende positie.

De volgende GP is op 5 september in Turkije. "Ik hoop tegen die tijd pijnvrij en fitter te zijn", gaf Herlings te kennen. "Ik sta 43 punten achter, maar er zijn nog genoeg races te rijden. Het wordt tijd voor een paar overwinningen om de druk op de concurrentie op te voeren."

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

7 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

9 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

9 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

10 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

16 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

17 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

22 uur geleden