Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings maakt jacht op record van 101 overwinningen

Motorcrosser Herlings maakt jacht op record van 101 overwinningen

VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings houdt de tel goed bij. Met 88 grandprixzeges staat hij derde op de ranglijst aller tijden. "Nog één overwinning en ik heb Antonio Cairoli te pakken en nog dertien te gaan tot Stefan Everts. Die heeft 101 grands prix gewonnen’’, weet de 25-jarige Brabander, die zondag voor de negende keer in zijn carrière de Grote Prijs van Nederland op zijn thuiscircuit in Valkenswaard won.

Cairoli en Everts zijn iconen in de motorcross. De Italiaan Cairoli heeft al negen wereldtitels op zijn palmares, de Belg Everts is recordhouder met tien titels. Daar verbleken de vier wereldtitels van Herlings enigszins bij. Hij was drie keer kampioen in de lichte klasse MX2 en won in 2018 als eerste Nederlander de wereldtitel in de koningsklasse MXGP.

'’Ik heb in mijn carrière veel gewonnen, maar te veel verloren door blessures. Vorig jaar lag ik er ook weer veel te lang uit met een voetblessure. Ik heb me voorgenomen minder risico’s te nemen. Als het een keer niet lukt, hoeft winnen niet. Mijn gezondheid is belangrijk, die komt nu als eerste’’, vertelde hij na afloop van zijn geliefde cross.

Steady rijden

"Ik moet meer bekeken rijden", zegt Herlings. "Ik pak het wat slimmer aan. Vorige week bijvoorbeeld, tijdens de eerste race van het seizoen in Groot-Brittannië. De zon stond daar zo laag, dat ik gewoon slecht zag. Dan haal ik echt het gas eraf. Tot nog toe betaalt die aanpak zich goed uit, want na twee races heb ik al twee overwinningen en leid ik in het kampioenschap.’’

Alles gaat beter dan vorig jaar, zegt de fabrieksrijder van KTM, die onlangs voor drie jaar bijtekende. "Maar ik weet ook dat het seizoen nog lang is. Ik wil vooral steady rijden en proberen het jaar zonder kleerscheuren door te komen. Dat is me nog geen seizoen gelukt. Het is ook wel prettig dat die druk eraf is van altijd maar moeten winnen.’’

Thuisrace

Zijn thuisrace in Valkenswaard wilde Herlings wel heel graag winnen. "Ik wist dat het de tweede manche moest gebeuren en ging er vol in. Het was zaak goed te starten en als eerste de bocht in te duiken. Dat lukte. Het is altijd fijn om mijn fans te plezieren, ook al levert een thuiszege niet meer punten op. Maar Valkenswaard is mijn thuis, ik kom hier al vanaf mijn zesde. Ik hoop volgend jaar voor de tien te gaan, maar dan moet de wedstrijd wel doorgaan.’’

De cross in Valkenswaard is inmiddels een klassieker in het WK en het circuit houdt graag de komende jaren weer een grand prix. De gemeente kan dwarsliggen, want er wordt volop gesteggeld over de hinderwetvergunning.

Meer uit Sport

Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

2 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

3 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

3 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

3 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

3 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

7 uur geleden