Motorcrosser Herlings maakt jacht op record van 101 overwinningen
VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings houdt de tel goed bij. Met 88 grandprixzeges staat hij derde op de ranglijst aller tijden. "Nog één overwinning en ik heb Antonio Cairoli te pakken en nog dertien te gaan tot Stefan Everts. Die heeft 101 grands prix gewonnen’’, weet de 25-jarige Brabander, die zondag voor de negende keer in zijn carrière de Grote Prijs van Nederland op zijn thuiscircuit in Valkenswaard won.
Cairoli en Everts zijn iconen in de motorcross. De Italiaan Cairoli heeft al negen wereldtitels op zijn palmares, de Belg Everts is recordhouder met tien titels. Daar verbleken de vier wereldtitels van Herlings enigszins bij. Hij was drie keer kampioen in de lichte klasse MX2 en won in 2018 als eerste Nederlander de wereldtitel in de koningsklasse MXGP.
'’Ik heb in mijn carrière veel gewonnen, maar te veel verloren door blessures. Vorig jaar lag ik er ook weer veel te lang uit met een voetblessure. Ik heb me voorgenomen minder risico’s te nemen. Als het een keer niet lukt, hoeft winnen niet. Mijn gezondheid is belangrijk, die komt nu als eerste’’, vertelde hij na afloop van zijn geliefde cross.
Steady rijden
"Ik moet meer bekeken rijden", zegt Herlings. "Ik pak het wat slimmer aan. Vorige week bijvoorbeeld, tijdens de eerste race van het seizoen in Groot-Brittannië. De zon stond daar zo laag, dat ik gewoon slecht zag. Dan haal ik echt het gas eraf. Tot nog toe betaalt die aanpak zich goed uit, want na twee races heb ik al twee overwinningen en leid ik in het kampioenschap.’’
Alles gaat beter dan vorig jaar, zegt de fabrieksrijder van KTM, die onlangs voor drie jaar bijtekende. "Maar ik weet ook dat het seizoen nog lang is. Ik wil vooral steady rijden en proberen het jaar zonder kleerscheuren door te komen. Dat is me nog geen seizoen gelukt. Het is ook wel prettig dat die druk eraf is van altijd maar moeten winnen.’’
Thuisrace
Zijn thuisrace in Valkenswaard wilde Herlings wel heel graag winnen. "Ik wist dat het de tweede manche moest gebeuren en ging er vol in. Het was zaak goed te starten en als eerste de bocht in te duiken. Dat lukte. Het is altijd fijn om mijn fans te plezieren, ook al levert een thuiszege niet meer punten op. Maar Valkenswaard is mijn thuis, ik kom hier al vanaf mijn zesde. Ik hoop volgend jaar voor de tien te gaan, maar dan moet de wedstrijd wel doorgaan.’’
De cross in Valkenswaard is inmiddels een klassieker in het WK en het circuit houdt graag de komende jaren weer een grand prix. De gemeente kan dwarsliggen, want er wordt volop gesteggeld over de hinderwetvergunning.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
22 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
23 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
23 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
1 dag geleden