Motorcrosser Herlings maakt jacht op record van 101 overwinningen
VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings houdt de tel goed bij. Met 88 grandprixzeges staat hij derde op de ranglijst aller tijden. "Nog één overwinning en ik heb Antonio Cairoli te pakken en nog dertien te gaan tot Stefan Everts. Die heeft 101 grands prix gewonnen’’, weet de 25-jarige Brabander, die zondag voor de negende keer in zijn carrière de Grote Prijs van Nederland op zijn thuiscircuit in Valkenswaard won.
Cairoli en Everts zijn iconen in de motorcross. De Italiaan Cairoli heeft al negen wereldtitels op zijn palmares, de Belg Everts is recordhouder met tien titels. Daar verbleken de vier wereldtitels van Herlings enigszins bij. Hij was drie keer kampioen in de lichte klasse MX2 en won in 2018 als eerste Nederlander de wereldtitel in de koningsklasse MXGP.
'’Ik heb in mijn carrière veel gewonnen, maar te veel verloren door blessures. Vorig jaar lag ik er ook weer veel te lang uit met een voetblessure. Ik heb me voorgenomen minder risico’s te nemen. Als het een keer niet lukt, hoeft winnen niet. Mijn gezondheid is belangrijk, die komt nu als eerste’’, vertelde hij na afloop van zijn geliefde cross.
Steady rijden
"Ik moet meer bekeken rijden", zegt Herlings. "Ik pak het wat slimmer aan. Vorige week bijvoorbeeld, tijdens de eerste race van het seizoen in Groot-Brittannië. De zon stond daar zo laag, dat ik gewoon slecht zag. Dan haal ik echt het gas eraf. Tot nog toe betaalt die aanpak zich goed uit, want na twee races heb ik al twee overwinningen en leid ik in het kampioenschap.’’
Alles gaat beter dan vorig jaar, zegt de fabrieksrijder van KTM, die onlangs voor drie jaar bijtekende. "Maar ik weet ook dat het seizoen nog lang is. Ik wil vooral steady rijden en proberen het jaar zonder kleerscheuren door te komen. Dat is me nog geen seizoen gelukt. Het is ook wel prettig dat die druk eraf is van altijd maar moeten winnen.’’
Thuisrace
Zijn thuisrace in Valkenswaard wilde Herlings wel heel graag winnen. "Ik wist dat het de tweede manche moest gebeuren en ging er vol in. Het was zaak goed te starten en als eerste de bocht in te duiken. Dat lukte. Het is altijd fijn om mijn fans te plezieren, ook al levert een thuiszege niet meer punten op. Maar Valkenswaard is mijn thuis, ik kom hier al vanaf mijn zesde. Ik hoop volgend jaar voor de tien te gaan, maar dan moet de wedstrijd wel doorgaan.’’
De cross in Valkenswaard is inmiddels een klassieker in het WK en het circuit houdt graag de komende jaren weer een grand prix. De gemeente kan dwarsliggen, want er wordt volop gesteggeld over de hinderwetvergunning.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden