Motorcrosser Herlings maakt jacht op record van 101 overwinningen
VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings houdt de tel goed bij. Met 88 grandprixzeges staat hij derde op de ranglijst aller tijden. "Nog één overwinning en ik heb Antonio Cairoli te pakken en nog dertien te gaan tot Stefan Everts. Die heeft 101 grands prix gewonnen’’, weet de 25-jarige Brabander, die zondag voor de negende keer in zijn carrière de Grote Prijs van Nederland op zijn thuiscircuit in Valkenswaard won.
Cairoli en Everts zijn iconen in de motorcross. De Italiaan Cairoli heeft al negen wereldtitels op zijn palmares, de Belg Everts is recordhouder met tien titels. Daar verbleken de vier wereldtitels van Herlings enigszins bij. Hij was drie keer kampioen in de lichte klasse MX2 en won in 2018 als eerste Nederlander de wereldtitel in de koningsklasse MXGP.
'’Ik heb in mijn carrière veel gewonnen, maar te veel verloren door blessures. Vorig jaar lag ik er ook weer veel te lang uit met een voetblessure. Ik heb me voorgenomen minder risico’s te nemen. Als het een keer niet lukt, hoeft winnen niet. Mijn gezondheid is belangrijk, die komt nu als eerste’’, vertelde hij na afloop van zijn geliefde cross.
Steady rijden
"Ik moet meer bekeken rijden", zegt Herlings. "Ik pak het wat slimmer aan. Vorige week bijvoorbeeld, tijdens de eerste race van het seizoen in Groot-Brittannië. De zon stond daar zo laag, dat ik gewoon slecht zag. Dan haal ik echt het gas eraf. Tot nog toe betaalt die aanpak zich goed uit, want na twee races heb ik al twee overwinningen en leid ik in het kampioenschap.’’
Alles gaat beter dan vorig jaar, zegt de fabrieksrijder van KTM, die onlangs voor drie jaar bijtekende. "Maar ik weet ook dat het seizoen nog lang is. Ik wil vooral steady rijden en proberen het jaar zonder kleerscheuren door te komen. Dat is me nog geen seizoen gelukt. Het is ook wel prettig dat die druk eraf is van altijd maar moeten winnen.’’
Thuisrace
Zijn thuisrace in Valkenswaard wilde Herlings wel heel graag winnen. "Ik wist dat het de tweede manche moest gebeuren en ging er vol in. Het was zaak goed te starten en als eerste de bocht in te duiken. Dat lukte. Het is altijd fijn om mijn fans te plezieren, ook al levert een thuiszege niet meer punten op. Maar Valkenswaard is mijn thuis, ik kom hier al vanaf mijn zesde. Ik hoop volgend jaar voor de tien te gaan, maar dan moet de wedstrijd wel doorgaan.’’
De cross in Valkenswaard is inmiddels een klassieker in het WK en het circuit houdt graag de komende jaren weer een grand prix. De gemeente kan dwarsliggen, want er wordt volop gesteggeld over de hinderwetvergunning.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
1 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
21 uur geleden