Motorcrosser Herlings gaat voor tweede wereldtitel in MXGP
MANTOVA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings kan voor de tweede keer in zijn carrière wereldkampioen worden in de MXGP. De 27-jarige Brabander begint met 3 punten achterstand op de Franse kampioenschapsleider Romain Febvre aan de laatste wedstrijd, de Grote Prijs van Mantova.
Afgelopen zondag won Herlings op hetzelfde circuit de GP van Lombardije. Hij eindigde toen in de eerste manche als tweede en won de tweede manche. Febvre werd eerste en tweede. Het verschil tussen de twee titelrivalen in het WK-klassement bleef daardoor gelijk (661-658). De 29-jarige Fransman werd in 2015 al eens wereldkampioen in de koningsklasse. Herlings pakte de titel in de MXGP in 2018. De afgelopen twee jaar kon hij vanwege zware blessures niet meedoen in de titelstrijd.
Bij de afsluitende GP zijn in totaal 50 punten te verdienen. Bij een gelijk puntentotaal geeft het aantal overwinningen de doorslag. In dat geval zegeviert Herlings, die dit seizoen al dertien keer als winnaar over de finish kwam. Febvre won vooralsnog zes manches. De Sloveen Tim Gajser, de wereldkampioen van 2019 en 2020, maakt met 15 punten achterstand op de Fransman ook nog kans op de titel. Gajser staat op zeven zeges.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.
18 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Russische atleten hebben een beroep gedaan op internationale sport- en mensenrechtenorganisaties om een einde te maken aan hun inmiddels vier jaar durende schorsing door de mondiale atletiekbond World Athletics. Ze voeren in een open brief aan dat de uitsluiting 'verwoestende gevolgen' heeft voor hun sportcarrière.
1 uur geledenMISANO (ANP) - Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van San Marino zijn vijfde zege van dit seizoen geboekt in de MotoGP. De Spaanse wegracer nam met de winst op het circuit van Misano de leiding in de WK-stand over van zijn landgenoot Jorge Martín. De twee rijders hebben evenveel punten, maar regerend wereldkampioen Márquez heeft meer GP's gewonnen dit jaar.
1 uur geledenGRANADA (ANP) - De laatste lokale ronde van de slotrit van de Ronde van Spanje van zondag in Granada zal niet meer meetellen voor het algemene klassement. Dat heeft de organisatie bevestigd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Anthony Correia nam in de blessuretijd via aanvoerder Dani de Wit afstand van Excelsior: 1-2. Met 5 punten uit zes duels is FC Utrecht gestegen naar de dertiende plaats.
2 uur geledenMISANO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als tweede gefinisht in de Moto2-race bij de Grote Prijs van San Marino. Het is zijn beste resultaat in deze raceklasse. De 21-jarige Staphorster moest op het circuit van Misano alleen de Spaanse kampioenschapsleider Manuel González voor zich dulden.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap. Janis Boonstra, Noortje Driessen, Ilse Kuijt en Evelien Lutje Schipholt waren in de kwartfinale veel te sterk voor Tsjechië. Het werd 21-3.
4 uur geleden