Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Herlings bij rentree vijfde, Coldenhoff derde

Motorcrosser Herlings bij rentree vijfde, Coldenhoff derde

VANTAA (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn rentree gemaakt in de MXGP met de achtste en vierde plaats in de Grote Prijs van Finland. De tweevoudig wereldkampioen in de MXGP eindigde als vijfde in de GP. Glenn Coldenhoff werd derde na de vierde en derde plaats.

De zege in de GP ging naar de Fransman Romain Febvre, die de eerste manche won en tweede werd in de tweede omloop achter de Spanjaard Jorge Prado. Het is de vijfde GP-overwinning op rij voor Febvre, die 2 punten inliep op Prado. De Spanjaard gaat in het WK nog steeds ruim aan de leiding met 720 punten. De Franse motorcrosser heeft 622 punten.

Coldenhoff staat vierde in de WK-stand met 525 punten, 25 minder dan de Zwitser Jeremy Seewer. Calvin Vlaanderen eindigde in Finland als vijfde en zevende en werd ook overall zevende. Brian Bogers werd tiende en twaalfde en elfde in de daguitslag.

Herlings miste als gevolg van de gebroken nekwervel die hij in juni opliep in Duitsland vier grands prix en is in de stand van het wereldkampioenschap weggezakt naar de zevende plaats. Hij kon in Finland nog niet meedoen om de overwinning, maar richt zich op de volgende races en met name op de Grote Prijs van Nederland. Die wordt op 20 augustus verreden in Arnhem.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

14 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

16 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

17 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

17 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

17 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

22 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

22 uur geleden