Motorcrosser Gajser troeft Herlings af in race één Valkenswaard
VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn thuispubliek niet kunnen verwennen met een zege in de eerste manche van de zware klasse MXGP bij de Grote Prijs van Nederland. De Brabander finishte op het doorweekte circuit van Valkenswaard als tweede.
Hij liet zich aftroeven door de Sloveen Tim Gajser, die met ruim 20 seconden voorsprong won. Gajser is de regerend wereldkampioen in de koningsklasse. Hij was vorig jaar de beste, omdat Herlings door blessureleed pas laat in het seizoen op stoom kwam.
Herlings, de wereldkampioen van 2018 die aast op zijn negende GP-zege in Valkenswaard, begon het seizoen vorige week voortvarend met de winst van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Maar op zijn favoriete zandparcours in het Brabantse Valkenswaard moest hij in de eerste manche diep buigen voor Gajser. De Sloveen startte bijna achteraan, maar haalde in de eerste ronde alles en iedereen in, inclusief Herlings. Die moest de rest van de manche toezien hoe Gajser bijkans vloog over de zandbulten en steeds verder bij hem wegreed.
Glenn Coldenhoff, vorig jaar de nummer 3 in het WK, had problemen in de beginfase en viel ver terug. Hij wist zich toch nog op te werken naar de negende plaats.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
10 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
1 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
18 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
19 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
23 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
23 uur geleden