Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Gajser troeft Herlings af in race één Valkenswaard

Motorcrosser Gajser troeft Herlings af in race één Valkenswaard

VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn thuispubliek niet kunnen verwennen met een zege in de eerste manche van de zware klasse MXGP bij de Grote Prijs van Nederland. De Brabander finishte op het doorweekte circuit van Valkenswaard als tweede.

Hij liet zich aftroeven door de Sloveen Tim Gajser, die met ruim 20 seconden voorsprong won. Gajser is de regerend wereldkampioen in de koningsklasse. Hij was vorig jaar de beste, omdat Herlings door blessureleed pas laat in het seizoen op stoom kwam.

Herlings, de wereldkampioen van 2018 die aast op zijn negende GP-zege in Valkenswaard, begon het seizoen vorige week voortvarend met de winst van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Maar op zijn favoriete zandparcours in het Brabantse Valkenswaard moest hij in de eerste manche diep buigen voor Gajser. De Sloveen startte bijna achteraan, maar haalde in de eerste ronde alles en iedereen in, inclusief Herlings. Die moest de rest van de manche toezien hoe Gajser bijkans vloog over de zandbulten en steeds verder bij hem wegreed.

Glenn Coldenhoff, vorig jaar de nummer 3 in het WK, had problemen in de beginfase en viel ver terug. Hij wist zich toch nog op te werken naar de negende plaats.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

42 minuten geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

7 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

9 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

9 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

9 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

10 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

10 uur geleden