Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcrosser Gajser troeft Herlings af in race één Valkenswaard

Motorcrosser Gajser troeft Herlings af in race één Valkenswaard

VALKENSWAARD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zijn thuispubliek niet kunnen verwennen met een zege in de eerste manche van de zware klasse MXGP bij de Grote Prijs van Nederland. De Brabander finishte op het doorweekte circuit van Valkenswaard als tweede.

Hij liet zich aftroeven door de Sloveen Tim Gajser, die met ruim 20 seconden voorsprong won. Gajser is de regerend wereldkampioen in de koningsklasse. Hij was vorig jaar de beste, omdat Herlings door blessureleed pas laat in het seizoen op stoom kwam.

Herlings, de wereldkampioen van 2018 die aast op zijn negende GP-zege in Valkenswaard, begon het seizoen vorige week voortvarend met de winst van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Maar op zijn favoriete zandparcours in het Brabantse Valkenswaard moest hij in de eerste manche diep buigen voor Gajser. De Sloveen startte bijna achteraan, maar haalde in de eerste ronde alles en iedereen in, inclusief Herlings. Die moest de rest van de manche toezien hoe Gajser bijkans vloog over de zandbulten en steeds verder bij hem wegreed.

Glenn Coldenhoff, vorig jaar de nummer 3 in het WK, had problemen in de beginfase en viel ver terug. Hij wist zich toch nog op te werken naar de negende plaats.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

1 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

7 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

8 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden