Motorcrosser Gajser loopt met zege in Lommel verder uit in WK
LOMMEL (ANP) - Tim Gajser heeft de Grote Prijs van Lommel in de MXGP gewonnen. De Sloveense motorcrosser en regerend wereldkampioen was de beste in beide manches in Lommel en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap.
De Fransman Romain Febvre eindigde in beide manches als tweede. Jeremy Seewer uit Zwitserland werd derde in de tweede manche en na de vierde plaats in de eerste manche ook derde in de einduitslag. De Italiaan Antonio Cairoli, die derde werd in de eerste manche, finishte na een val slechts als tiende in de tweede manche.
In de WK-stand komt Gajser op 583 punten. Cairoli staat tweede op 509. De Spaanse motorcrosser Jorge Prado, tot aan de race nog de nummer drie in de WK-stand, ontbrak in Lommel. De Spanjaard, die afgelopen woensdag op hetzelfde circuit nog de Grote Prijs van Limburg won, testte positief op het coronavirus.
Brian Bogers eindigde in Lommel als zesde en zevende en als zevende overall. Glenn Coldenhoff ontbrak in Lommel. De Brabander liep bij de kwalificatie vorige week breukjes in twee rugwervels op. Jeffrey Herlings is al langere tijd afwezig wegens nekletsel en een voetblessure.
In de MX2-klasse won Roan van de Moosdijk de tweede manche. De jonge motorcrosser eindigde in de algemene uitslag als tweede achter de Brit Ben Watson die de eerste manche had gewonnen en vierde werd in de tweede race. Van de Moosdijk was als zesde gefinisht in de eerste omloop.
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
21 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
23 uur geleden