Motorcrosser De Wolf verstevigt leiding in MX2-klasse
LOKET (ANP/BELGA) - Motorcrosser Kay de Wolf heeft de leiding in de MX2-klasse verstevigd. De 19-jarige Nederlander eindigde in Loket in Tsjechië als derde in de eerste manche. De tweede wedstrijd won hij. De Duitser Simon Längenfelder, die in beide reeksen als tweede finishte, werd tweede in de eindstand.
De Wolf heeft na dertien van de twintig WK-wedstrijden 626 punten. Dat zijn er 46 meer dan de nummer 2, de Belg Lucas Coenen. Längenfelder volgt op de derde plaats met 560 punten. Volgende week is de Grote Prijs van België op het circuit van Lommel.
In de MXGP ging de zege naar Tim Gajser. De Sloveen begon met de derde plek en won vervolgens de tweede manche. De Spanjaard Jorge Prado werd tweede, voor Jeffrey Herlings. De Nederlander won de eerste wedstrijd in Loket en eindigde vervolgens als vierde, achter zijn landgenoot Calvin Vlaanderen.
Gajser voert het klassement met 663 punten aan, voor Prado met 627 punten. Herlings is derde met 608 punten en Vlaanderen vierde met 471 punten.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
8 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
10 uur geleden