Motorcrosser Coldenhoff baalt van valpartijen en brandwond
VALKENSWAARD (ANP) - Het zat motorcrosser Glenn Coldenhoff niet mee in de Grote Prijs van Nederland in Valkenswaard. De Brabander, die vorig jaar drie grands prix won en als derde eindigde in het wereldkampioenschap van de MXGP, kwam in beide manches vlak na de start ten val. Het betekende twee keer een inhaalrace vanuit de achterhoede. "Ik baal enorm, want ik had hier zo graag op het podium willen eindigen. Ik weet zeker dat me dat zonder die tegenslag was gelukt", zei de 29-jarige crosser uit Heesch.
Coldenhoff eindigde in de eerste heat als negende en wist zich in de tweede heat nog op te werken naar de zevende plaats. Hij kon er niet blij mee zijn. "Het zat allemaal niet mee. Die tweede heat kwam ik te laat aan de start en ging het te gehaast. Ik kwam ten val en mijn been zat klem tussen mijn eigen motor en die van Clément Desalle", vertelde hij. Na de race ontdekte Coldenhoff een brandwond op het bewuste been. Hij liet zich meteen na afloop behandelen in de medische post.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
14 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
19 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden