Motorcoureur Veijer zesde in Grote Prijs van Italië
MUGELLO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Moto3 als zesde gefinisht in de Grote Prijs van Italië. De 18-jarige coureur boekte daarmee zijn beste uitslag in zijn debuutseizoen. De zege op het circuit van Mugello ging naar de Spanjaard Daniel Holgado, die finishte voor Deniz Öncü uit Turkije en Ayumu Sasaki uit Japan, de teamgenoot van Veijer.
Veijer was de beste van een groepje dat op 13 seconden van Holgado finishte. De motorcoureur van het team Liqui Moly Husqvarna was in dit seizoen al een keer twaalfde en dertiende geworden. In de Grote Prijs van Frankrijk pakte hij in mei alsnog 1 WK-punt ondanks een crash een dag eerder.
In de Grote Prijs van Italië startte Veijer vanaf de zestiende positie. Hij schoof op naar voren en bleef de concurrenten in de strijd om de zesde plaats nipt voor.
Bo Bendsneyder pakte 2 WK-punten in de Moto2. De 24-jarige Rotterdammer eindigde in Mugello als veertiende op zijn Kalex. De overwinning ging naar de Spanjaard Pedro Acosta. Hij bleef de Italiaan Tony Arbolino en de Brit Jake Dixon voor. Zonta van den Goorbergh ging halverwege de race onderuit en haalde de finish niet.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
9 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
15 uur geleden