Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Veijer wint in debuutjaar Moto3 GP van Maleisië

Motorcoureur Veijer wint in debuutjaar Moto3 GP van Maleisië

SEPANG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft in de Moto3 de Grote Prijs van Maleisië op zijn naam geschreven. De 18-jarige Staphorster van het team Liqui Moly Husqvarna Intact boekt in zijn debuutjaar de eerste overwinning.

Veijer had zich als tweede gekwalificeerd op het circuit van Sepang achter de Spanjaard Jaume Masia. Die eindigde als derde in de race. De Japanse teamgenoot van Veijer, Ayumu Sasaki, werd tweede

De jonge coureur is de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan in 1990 in de 125cc in Brno de GP van toen nog Tsjecho-Slowakije won. Dat is 33 jaar geleden.

Zege niet vanzelf

"Op het moment voel ik me geweldig, maar ook heel moe", was de eerste reactie van Veijer. "Op een bepaald moment moest ik mijn teamgenoot aanvallen, anders was ik ook gepasseerd."

Veijer kreeg zijn eerste zege zeker niet cadeau. De 'rookie' reed de hele race mee vooraan met Masia en teamgenoot Sasaki, die in een felle strijd om de wereldtitel zijn verwikkeld. Veijer nam met het ingaan van de eerste bocht de leiding, maar werd daarna weer ingehaald door Sasaki.

Valpartijen

Door valpartijen vielen andere concurrenten achter hen weg en het drietal ging met nog één ronde te gaan strijden om de GP-zege. Veijer passeerde zijn teamgenoot aan het begin van die ronde. Door laat te remmen hield hij op de laatste twee lange rechte stukken Sasaki en Masia achter zich en ging vlak voor hen als eerste over de finish.

"Uiteindelijk hebben we een 1-2 voor ons team gehaald en daar ben ik heel blij mee", reageerde Veijer die zijn hele team, de 'crewchief" de dataman en de monteurs bedankte. "Ook dank aan mijn sponsors en familie die me steunen. We gaan kort genieten van dit geweldige moment en maandag een dagje rust nemen. Dan is het op naar Qatar waar komend weekend alweer de volgende race op het programma staat. Ook daar willen we er weer staan." Veijer zei bij Ziggo Sport dat hij teamgenoot Sasaki waar hij kan wil helpen om de wereldtitel te veroveren.

Achtste plaats

Veijer had twee weken geleden bij de Grote Prijs van Thailand zijn eerste podiumplaats gehaald. Toen reed de 18-jarige coureur ook al lang aan de leiding, maar moest hij genoegen nemen met een derde plek.

In de WK-stand staat Veijer nu achtste met 130 punten. Masia gaat aan de leiding met 246 punten. Sasaki volgt met 233 punten. Er zijn nog twee races in het kampioenschap.

Meer uit Sport

Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

29 minuten geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

54 minuten geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

2 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

3 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

17 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

18 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

19 uur geleden