Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Veijer wint in debuutjaar Moto3 GP van Maleisië

Motorcoureur Veijer wint in debuutjaar Moto3 GP van Maleisië

SEPANG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft in de Moto3 de Grote Prijs van Maleisië op zijn naam geschreven. De 18-jarige Staphorster van het team Liqui Moly Husqvarna Intact boekt in zijn debuutjaar de eerste overwinning.

Veijer had zich als tweede gekwalificeerd op het circuit van Sepang achter de Spanjaard Jaume Masia. Die eindigde als derde in de race. De Japanse teamgenoot van Veijer, Ayumu Sasaki, werd tweede

De jonge coureur is de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan in 1990 in de 125cc in Brno de GP van toen nog Tsjecho-Slowakije won. Dat is 33 jaar geleden.

Zege niet vanzelf

"Op het moment voel ik me geweldig, maar ook heel moe", was de eerste reactie van Veijer. "Op een bepaald moment moest ik mijn teamgenoot aanvallen, anders was ik ook gepasseerd."

Veijer kreeg zijn eerste zege zeker niet cadeau. De 'rookie' reed de hele race mee vooraan met Masia en teamgenoot Sasaki, die in een felle strijd om de wereldtitel zijn verwikkeld. Veijer nam met het ingaan van de eerste bocht de leiding, maar werd daarna weer ingehaald door Sasaki.

Valpartijen

Door valpartijen vielen andere concurrenten achter hen weg en het drietal ging met nog één ronde te gaan strijden om de GP-zege. Veijer passeerde zijn teamgenoot aan het begin van die ronde. Door laat te remmen hield hij op de laatste twee lange rechte stukken Sasaki en Masia achter zich en ging vlak voor hen als eerste over de finish.

"Uiteindelijk hebben we een 1-2 voor ons team gehaald en daar ben ik heel blij mee", reageerde Veijer die zijn hele team, de 'crewchief" de dataman en de monteurs bedankte. "Ook dank aan mijn sponsors en familie die me steunen. We gaan kort genieten van dit geweldige moment en maandag een dagje rust nemen. Dan is het op naar Qatar waar komend weekend alweer de volgende race op het programma staat. Ook daar willen we er weer staan." Veijer zei bij Ziggo Sport dat hij teamgenoot Sasaki waar hij kan wil helpen om de wereldtitel te veroveren.

Achtste plaats

Veijer had twee weken geleden bij de Grote Prijs van Thailand zijn eerste podiumplaats gehaald. Toen reed de 18-jarige coureur ook al lang aan de leiding, maar moest hij genoegen nemen met een derde plek.

In de WK-stand staat Veijer nu achtste met 130 punten. Masia gaat aan de leiding met 246 punten. Sasaki volgt met 233 punten. Er zijn nog twee races in het kampioenschap.

Meer uit Sport

Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

18 minuten geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

13 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

13 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

20 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

23 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden