Motorcoureur Veijer wint in debuutjaar Moto3 GP van Maleisië
SEPANG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer heeft in de Moto3 de Grote Prijs van Maleisië op zijn naam geschreven. De 18-jarige Staphorster van het team Liqui Moly Husqvarna Intact boekt in zijn debuutjaar de eerste overwinning.
Veijer had zich als tweede gekwalificeerd op het circuit van Sepang achter de Spanjaard Jaume Masia. Die eindigde als derde in de race. De Japanse teamgenoot van Veijer, Ayumu Sasaki, werd tweede
De jonge coureur is de eerste Nederlandse winnaar van een grand prix sinds Hans Spaan in 1990 in de 125cc in Brno de GP van toen nog Tsjecho-Slowakije won. Dat is 33 jaar geleden.
Zege niet vanzelf
"Op het moment voel ik me geweldig, maar ook heel moe", was de eerste reactie van Veijer. "Op een bepaald moment moest ik mijn teamgenoot aanvallen, anders was ik ook gepasseerd."
Veijer kreeg zijn eerste zege zeker niet cadeau. De 'rookie' reed de hele race mee vooraan met Masia en teamgenoot Sasaki, die in een felle strijd om de wereldtitel zijn verwikkeld. Veijer nam met het ingaan van de eerste bocht de leiding, maar werd daarna weer ingehaald door Sasaki.
Valpartijen
Door valpartijen vielen andere concurrenten achter hen weg en het drietal ging met nog één ronde te gaan strijden om de GP-zege. Veijer passeerde zijn teamgenoot aan het begin van die ronde. Door laat te remmen hield hij op de laatste twee lange rechte stukken Sasaki en Masia achter zich en ging vlak voor hen als eerste over de finish.
"Uiteindelijk hebben we een 1-2 voor ons team gehaald en daar ben ik heel blij mee", reageerde Veijer die zijn hele team, de 'crewchief" de dataman en de monteurs bedankte. "Ook dank aan mijn sponsors en familie die me steunen. We gaan kort genieten van dit geweldige moment en maandag een dagje rust nemen. Dan is het op naar Qatar waar komend weekend alweer de volgende race op het programma staat. Ook daar willen we er weer staan." Veijer zei bij Ziggo Sport dat hij teamgenoot Sasaki waar hij kan wil helpen om de wereldtitel te veroveren.
Achtste plaats
Veijer had twee weken geleden bij de Grote Prijs van Thailand zijn eerste podiumplaats gehaald. Toen reed de 18-jarige coureur ook al lang aan de leiding, maar moest hij genoegen nemen met een derde plek.
In de WK-stand staat Veijer nu achtste met 130 punten. Masia gaat aan de leiding met 246 punten. Sasaki volgt met 233 punten. Er zijn nog twee races in het kampioenschap.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
31 minuten geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
20 uur geleden