Motorcoureur Veijer vijfde in GP Maleisië Moto3
SEPANG (ANP) - Op het circuit van Sepang waar hij een jaar geleden zijn eerste grand prix won is Moto3-coureur Collin Veijer als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Maleisië. De 19-jarige Staphorster was vanaf de achtste startpositie vertrokken. De zege was voor de Colombiaan David Alonso, die zich eerder al had verzekerd van de wereldtitel in de Moto3-klasse.
Veijer kwam door het uitvallen van David Holgado in punten op gelijke hoogte met de Spanjaard. Beiden strijden, met nog een race te rijden, om de tweede plek achter Alonso in de WK-stand. Die laatste wedstrijd zou worden verreden in Valencia, maar door de natuurramp die zich daar heeft voltrokken wordt gezocht naar een nieuwe locatie.
Veijer hoorde voor de race dat er sowieso nog een laatste grand prix volgt. "Daarom besloten we niet te veel risico te nemen en ervoor te zorgen dat ik in ieder geval op de motor bleef", vertelde hij op de website van zijn team IntactGP. "Toen ik zag dat Holgado onderuit was gegaan heb ik mezelf verteld rustig te blijven en geen gekke dingen te doen. We staan nu gelijk, maar de nummer 4 in de stand (de Spanjaard Ivan Ortola) is wel dichterbij gekomen. Hij staat maar 2 punten achter ons. We gaan er alles aan doen die tweede plaats te pakken."
In de Moto2-klasse haalde Zonta van den Goorbergh de finish niet. De race werd gewonnen door de Italiaan Celestino Vietti.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
1 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
2 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
5 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden