Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Veijer vijfde in GP Maleisië Moto3

Motorcoureur Veijer vijfde in GP Maleisië Moto3

SEPANG (ANP) - Op het circuit van Sepang waar hij een jaar geleden zijn eerste grand prix won is Moto3-coureur Collin Veijer als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Maleisië. De 19-jarige Staphorster was vanaf de achtste startpositie vertrokken. De zege was voor de Colombiaan David Alonso, die zich eerder al had verzekerd van de wereldtitel in de Moto3-klasse.

Veijer kwam door het uitvallen van David Holgado in punten op gelijke hoogte met de Spanjaard. Beiden strijden, met nog een race te rijden, om de tweede plek achter Alonso in de WK-stand. Die laatste wedstrijd zou worden verreden in Valencia, maar door de natuurramp die zich daar heeft voltrokken wordt gezocht naar een nieuwe locatie.

Veijer hoorde voor de race dat er sowieso nog een laatste grand prix volgt. "Daarom besloten we niet te veel risico te nemen en ervoor te zorgen dat ik in ieder geval op de motor bleef", vertelde hij op de website van zijn team IntactGP. "Toen ik zag dat Holgado onderuit was gegaan heb ik mezelf verteld rustig te blijven en geen gekke dingen te doen. We staan nu gelijk, maar de nummer 4 in de stand (de Spanjaard Ivan Ortola) is wel dichterbij gekomen. Hij staat maar 2 punten achter ons. We gaan er alles aan doen die tweede plaats te pakken."

In de Moto2-klasse haalde Zonta van den Goorbergh de finish niet. De race werd gewonnen door de Italiaan Celestino Vietti.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

2 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

11 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

12 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

15 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

16 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

16 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

17 uur geleden