Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Veijer vijfde in GP Maleisië Moto3

Motorcoureur Veijer vijfde in GP Maleisië Moto3

SEPANG (ANP) - Op het circuit van Sepang waar hij een jaar geleden zijn eerste grand prix won is Moto3-coureur Collin Veijer als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Maleisië. De 19-jarige Staphorster was vanaf de achtste startpositie vertrokken. De zege was voor de Colombiaan David Alonso, die zich eerder al had verzekerd van de wereldtitel in de Moto3-klasse.

Veijer kwam door het uitvallen van David Holgado in punten op gelijke hoogte met de Spanjaard. Beiden strijden, met nog een race te rijden, om de tweede plek achter Alonso in de WK-stand. Die laatste wedstrijd zou worden verreden in Valencia, maar door de natuurramp die zich daar heeft voltrokken wordt gezocht naar een nieuwe locatie.

Veijer hoorde voor de race dat er sowieso nog een laatste grand prix volgt. "Daarom besloten we niet te veel risico te nemen en ervoor te zorgen dat ik in ieder geval op de motor bleef", vertelde hij op de website van zijn team IntactGP. "Toen ik zag dat Holgado onderuit was gegaan heb ik mezelf verteld rustig te blijven en geen gekke dingen te doen. We staan nu gelijk, maar de nummer 4 in de stand (de Spanjaard Ivan Ortola) is wel dichterbij gekomen. Hij staat maar 2 punten achter ons. We gaan er alles aan doen die tweede plaats te pakken."

In de Moto2-klasse haalde Zonta van den Goorbergh de finish niet. De race werd gewonnen door de Italiaan Celestino Vietti.

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

7 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

8 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

8 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

10 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

11 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

11 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

11 uur geleden