Motorcoureur Veijer vijfde in GP Maleisië Moto3
SEPANG (ANP) - Op het circuit van Sepang waar hij een jaar geleden zijn eerste grand prix won is Moto3-coureur Collin Veijer als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Maleisië. De 19-jarige Staphorster was vanaf de achtste startpositie vertrokken. De zege was voor de Colombiaan David Alonso, die zich eerder al had verzekerd van de wereldtitel in de Moto3-klasse.
Veijer kwam door het uitvallen van David Holgado in punten op gelijke hoogte met de Spanjaard. Beiden strijden, met nog een race te rijden, om de tweede plek achter Alonso in de WK-stand. Die laatste wedstrijd zou worden verreden in Valencia, maar door de natuurramp die zich daar heeft voltrokken wordt gezocht naar een nieuwe locatie.
Veijer hoorde voor de race dat er sowieso nog een laatste grand prix volgt. "Daarom besloten we niet te veel risico te nemen en ervoor te zorgen dat ik in ieder geval op de motor bleef", vertelde hij op de website van zijn team IntactGP. "Toen ik zag dat Holgado onderuit was gegaan heb ik mezelf verteld rustig te blijven en geen gekke dingen te doen. We staan nu gelijk, maar de nummer 4 in de stand (de Spanjaard Ivan Ortola) is wel dichterbij gekomen. Hij staat maar 2 punten achter ons. We gaan er alles aan doen die tweede plaats te pakken."
In de Moto2-klasse haalde Zonta van den Goorbergh de finish niet. De race werd gewonnen door de Italiaan Celestino Vietti.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
3 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
6 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
14 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
14 uur geleden