Motorcoureur Van der Mark gaat eind juli weer racen
JEREZ (ANP) - Motorcoureur Michael van der Mark heeft weer een doel om naartoe te werken. De Nederlandse Yamaha-coureur hervat het seizoen in het WK Superbike eind juli in de Spaanse stad Jerez. De organisatie presenteerde vrijdag de voorlopige kalender voor het restant van het jaar.
Op 29 februari en 1 maart werden twee races gereden in Australië. Van der Mark eindigde op circuit Phillip Island twee keer als vierde. Daarna zorgde de coronacrisis ervoor dat de ene na de andere race werd geschrapt of uitgesteld. Zo konden de Superbike-coureurs in april niet naar het TT Circuit in Assen komen. Het evenement in Drenthe werd uitgesteld naar 21 tot en met 23 augustus, maar vanwege de maatregelen die in Nederland gelden vanwege het coronavirus kunnen de races ook dan niet doorgaan.
Assen staat wel nog steeds op de kalender voor 2020, maar zonder data. Het seizoen wordt van 31 juli tot en met 2 augustus in Spanje hervat op het Circuit de Jerez-Ángel Nieto. Daarna volgen races in Portugal, weer in Spanje (twee raceweekenden in Aragón en één in Barcelona) en Frankrijk. Het is de bedoeling dat de coureurs in oktober en november naar respectievelijk Argentinië en Italië gaan, maar dat is nog niet zeker.
Mogelijk komen er dit seizoen ook nog races in Groot-Brittannië, Qatar en Assen. Van der Mark mocht eind vorige maand met onder anderen Moto2-coureur Bo Bendsneyder al wat rondjes rijden over het TT Circuit.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
13 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
14 uur geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
14 uur geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
14 uur geleden