Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië

Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië

PHILLIP ISLAND (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh mist vanwege een gebroken pols de komende twee grands prix in de Moto2. De 16-jarige Brabander ging tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Australië al na twee bochten onderuit. Van den Goorbergh vliegt terug naar huis en mist niet alleen zondag de GP van Australië, maar hij ontbreekt volgende week ook in Maleisië.

"Helemaal naar Australië reizen om twee bochten te rijden, was niet helemaal de bedoeling natuurlijk", aldus de jonge Nederlander, bezig aan zijn eerste seizoen in de Moto2. "In de outlap raakte ik in bocht 2 een natte plek en het was meteen gedaan. Ik verloor de achterkant en landde op mijn pols, dus ik heb die toen meteen gebroken of in de grindbak. Het is ontzettend jammer en ik zal zaterdag naar huis gaan om te revalideren, hopelijk kunnen we er dan in Valencia weer bij zijn." De slotrace van het seizoen in Spanje is op 6 november. Teammanager Jarno Janssen van RW Racing GP, het team van Van den Goorbergh, wil nog niet helemaal uitsluiten dat de tiener er volgende week in Maleisië toch al weer bij is.

De zoon van oud-topcoureur Jurgen van den Goorbergh was niet de enige die vrijdag onderuit ging op het circuit van Phillip Island. Na drie crashes in het begin van de sessie besloot de organisatie de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de training werd stilgelegd. De wind en soms wat regen zorgden voor verraderlijke omstandigheden. Ook na de hervatting van de training schoven enkele coureurs onderuit.

Corona

De motorcoureurs zijn voor het eerst sinds 2019 weer in Australië. De afgelopen twee jaar ging de GP op Phillip Island niet door vanwege de coronapandemie.

Bo Bendsneyder, de tweede Nederlander in de Moto2, zette de zesde tijd neer in de eerste vrije training. De Rotterdammer werd in de tweede training zeventiende.

Fernández aan kop

De Spanjaard Augusto Fernández gaat met nog drie races te gaan aan kop in het WK-klassement met 238,5 punten. De Japanner Ai Ogura zit met 237 punten vlak achter hem. Bendsneyder pakte vooralsnog 74 punten, Van den Goorbergh wacht nog altijd op zijn eerste WK-punt.

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

1 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

2 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

3 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

4 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

21 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

22 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden