Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië

Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië

PHILLIP ISLAND (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh mist vanwege een gebroken pols de komende twee grands prix in de Moto2. De 16-jarige Brabander ging tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Australië al na twee bochten onderuit. Van den Goorbergh vliegt terug naar huis en mist niet alleen zondag de GP van Australië, maar hij ontbreekt volgende week ook in Maleisië.

"Helemaal naar Australië reizen om twee bochten te rijden, was niet helemaal de bedoeling natuurlijk", aldus de jonge Nederlander, bezig aan zijn eerste seizoen in de Moto2. "In de outlap raakte ik in bocht 2 een natte plek en het was meteen gedaan. Ik verloor de achterkant en landde op mijn pols, dus ik heb die toen meteen gebroken of in de grindbak. Het is ontzettend jammer en ik zal zaterdag naar huis gaan om te revalideren, hopelijk kunnen we er dan in Valencia weer bij zijn." De slotrace van het seizoen in Spanje is op 6 november. Teammanager Jarno Janssen van RW Racing GP, het team van Van den Goorbergh, wil nog niet helemaal uitsluiten dat de tiener er volgende week in Maleisië toch al weer bij is.

De zoon van oud-topcoureur Jurgen van den Goorbergh was niet de enige die vrijdag onderuit ging op het circuit van Phillip Island. Na drie crashes in het begin van de sessie besloot de organisatie de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de training werd stilgelegd. De wind en soms wat regen zorgden voor verraderlijke omstandigheden. Ook na de hervatting van de training schoven enkele coureurs onderuit.

Corona

De motorcoureurs zijn voor het eerst sinds 2019 weer in Australië. De afgelopen twee jaar ging de GP op Phillip Island niet door vanwege de coronapandemie.

Bo Bendsneyder, de tweede Nederlander in de Moto2, zette de zesde tijd neer in de eerste vrije training. De Rotterdammer werd in de tweede training zeventiende.

Fernández aan kop

De Spanjaard Augusto Fernández gaat met nog drie races te gaan aan kop in het WK-klassement met 238,5 punten. De Japanner Ai Ogura zit met 237 punten vlak achter hem. Bendsneyder pakte vooralsnog 74 punten, Van den Goorbergh wacht nog altijd op zijn eerste WK-punt.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

2 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

3 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

8 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

18 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

20 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

23 uur geleden