Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië
PHILLIP ISLAND (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh mist vanwege een gebroken pols de komende twee grands prix in de Moto2. De 16-jarige Brabander ging tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Australië al na twee bochten onderuit. Van den Goorbergh vliegt terug naar huis en mist niet alleen zondag de GP van Australië, maar hij ontbreekt volgende week ook in Maleisië.
"Helemaal naar Australië reizen om twee bochten te rijden, was niet helemaal de bedoeling natuurlijk", aldus de jonge Nederlander, bezig aan zijn eerste seizoen in de Moto2. "In de outlap raakte ik in bocht 2 een natte plek en het was meteen gedaan. Ik verloor de achterkant en landde op mijn pols, dus ik heb die toen meteen gebroken of in de grindbak. Het is ontzettend jammer en ik zal zaterdag naar huis gaan om te revalideren, hopelijk kunnen we er dan in Valencia weer bij zijn." De slotrace van het seizoen in Spanje is op 6 november. Teammanager Jarno Janssen van RW Racing GP, het team van Van den Goorbergh, wil nog niet helemaal uitsluiten dat de tiener er volgende week in Maleisië toch al weer bij is.
De zoon van oud-topcoureur Jurgen van den Goorbergh was niet de enige die vrijdag onderuit ging op het circuit van Phillip Island. Na drie crashes in het begin van de sessie besloot de organisatie de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de training werd stilgelegd. De wind en soms wat regen zorgden voor verraderlijke omstandigheden. Ook na de hervatting van de training schoven enkele coureurs onderuit.
Corona
De motorcoureurs zijn voor het eerst sinds 2019 weer in Australië. De afgelopen twee jaar ging de GP op Phillip Island niet door vanwege de coronapandemie.
Bo Bendsneyder, de tweede Nederlander in de Moto2, zette de zesde tijd neer in de eerste vrije training. De Rotterdammer werd in de tweede training zeventiende.
Fernández aan kop
De Spanjaard Augusto Fernández gaat met nog drie races te gaan aan kop in het WK-klassement met 238,5 punten. De Japanner Ai Ogura zit met 237 punten vlak achter hem. Bendsneyder pakte vooralsnog 74 punten, Van den Goorbergh wacht nog altijd op zijn eerste WK-punt.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
22 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geleden