Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië

Motorcoureur Van den Goorbergh breekt pols en mist GP Australië

PHILLIP ISLAND (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh mist vanwege een gebroken pols de komende twee grands prix in de Moto2. De 16-jarige Brabander ging tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Australië al na twee bochten onderuit. Van den Goorbergh vliegt terug naar huis en mist niet alleen zondag de GP van Australië, maar hij ontbreekt volgende week ook in Maleisië.

"Helemaal naar Australië reizen om twee bochten te rijden, was niet helemaal de bedoeling natuurlijk", aldus de jonge Nederlander, bezig aan zijn eerste seizoen in de Moto2. "In de outlap raakte ik in bocht 2 een natte plek en het was meteen gedaan. Ik verloor de achterkant en landde op mijn pols, dus ik heb die toen meteen gebroken of in de grindbak. Het is ontzettend jammer en ik zal zaterdag naar huis gaan om te revalideren, hopelijk kunnen we er dan in Valencia weer bij zijn." De slotrace van het seizoen in Spanje is op 6 november. Teammanager Jarno Janssen van RW Racing GP, het team van Van den Goorbergh, wil nog niet helemaal uitsluiten dat de tiener er volgende week in Maleisië toch al weer bij is.

De zoon van oud-topcoureur Jurgen van den Goorbergh was niet de enige die vrijdag onderuit ging op het circuit van Phillip Island. Na drie crashes in het begin van de sessie besloot de organisatie de rode vlag uit te hangen, ten teken dat de training werd stilgelegd. De wind en soms wat regen zorgden voor verraderlijke omstandigheden. Ook na de hervatting van de training schoven enkele coureurs onderuit.

Corona

De motorcoureurs zijn voor het eerst sinds 2019 weer in Australië. De afgelopen twee jaar ging de GP op Phillip Island niet door vanwege de coronapandemie.

Bo Bendsneyder, de tweede Nederlander in de Moto2, zette de zesde tijd neer in de eerste vrije training. De Rotterdammer werd in de tweede training zeventiende.

Fernández aan kop

De Spanjaard Augusto Fernández gaat met nog drie races te gaan aan kop in het WK-klassement met 238,5 punten. De Japanner Ai Ogura zit met 237 punten vlak achter hem. Bendsneyder pakte vooralsnog 74 punten, Van den Goorbergh wacht nog altijd op zijn eerste WK-punt.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

58 minuten geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

1 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

2 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

3 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

4 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

5 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

6 uur geleden