Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Sunderland herovert leiding op voorlaatste dag Dakar

Motorcoureur Sunderland herovert leiding op voorlaatste dag Dakar

BISHA (ANP) - Sam Sunderland heeft op de voorlaatste dag de leiding heroverd in de Dakar Rally bij de motoren. De Brit eindigde in de elfde etappe op 4 seconden van dagwinnaar Kevin Benavides uit Argentinië. Sunderland nam de leiding weer over van de Fransman Adrien van Beveren, die meer dan 20 minuten verloor en in het klassement zakte naar de vierde plaats.

De moeilijke navigatie had voor meer problemen gezorgd, want ook de Australiër Toby Price, de Argentijn Luciano Benavides en de Spanjaard Joan Barreda verloren veel tijd. In het klassement heeft Sunderland een voorsprong van 6.52 op de Chileen Pablo Quintanilla en 7.15 op de Oostenrijker Matthias Walkner. Vrijdag volgt een laatste klassementsproef over 164 kilometer.

Bij de auto's kan de eindzege Nasser Al-Attiyah amper nog ontgaan. De Qatarees eindigde donderdag als achtste, maar heeft een ruime voorsprong (28 minuten en 19 seconden) op de Fransman Sébastien Loeb, zijn naaste belager. De dagzege was voor de Spanjaard Carlos Sainz. Het was zijn tweede etappezege, de 41e in de Dakar Rally in zijn loopbaan. Sainz was ruim 2 minuten sneller dan Loeb.

Zonder ongelukken wint Al-Attiyah vrijdag voor de vierde keer de Dakar Rally, voor het eerst in Saudi-Arabië. Eerder was hij de beste in 2011, 2015 en 2019.

Meer uit Sport

Verstappen herdenkt met Braziliaanse helm 'emotionele zege'

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.

3 uur geleden
Rybakina verslaat Swiatek bij WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.

5 uur geleden
Honkballer Rafaela ontvangt Golden Glove als beste midvelder

NEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.

5 uur geleden
Kipchoge plant marathons op alle continenten, ook Antarctica

NEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.

9 uur geleden
Matthews (35) fietst nog twee jaar door: voel me 25

MELBOURNE (ANP) - De Australiër Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.

10 uur geleden
Sinner en Alcaraz in voorbereiding op Australian Open naar Seoul

SEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.

14 uur geleden
Coste (101) overleden, was oudste nog levende olympisch kampioen

PARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.

1 dag geleden