Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Morbidelli boekt eerste zege in MotoGP

Motorcoureur Morbidelli boekt eerste zege in MotoGP

MISANO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Franco Morbidelli heeft zijn eerste overwinning geboekt in de MotoGP. De 25-jarige coureur uit het Yamaha-team van de Nederlandse manager Wilco Zeelenberg was de sterkste in de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Misano. Morbidelli passeerde bij de start direct de van poleposition begonnen Spanjaard Maverick Viñales en reed op dominante wijze naar de winst.

Bij afwezigheid van de geblesseerde wereldkampioen Marc Márquez, die de koningsklasse de afgelopen jaren regeerde, ligt de strijd om de wereldtitel helemaal open. Na Fabio Quartararo, Brad Binder en Miguel Oliveira werd Morbidelli al de vierde coureur die dit jaar zijn eerste overwinning in de MotoGP boekte. De verschillen in het WK-klassement zijn klein, veel kleiner dan de voorbije jaren waarin Márquez oppermachtig was.

De Franse WK-leider Quartararo, gestart vanaf plek drie, beleefde een race om snel te vergeten. De 21-jarige teamgenoot van Morbidelli kwam twee keer ten val en viel enkele ronden voor het einde uit. Quartararo moest de leiding in het klassement afstaan aan de Italiaan Andrea Dovizioso, die als zevende over de finish kwam en nu 6 punten voorsprong heeft. Morbidelli kreeg op het podium gezelschap van landgenoot Francesco Bagnaia (tweede) en de Spanjaard Joan Mir (derde).

In de Moto2 reed Bo Bendsneyder opnieuw achteraan rond. De 21-jarige Rotterdammer eindigde als negentiende. Door heel wat valpartijen haalden slechts twintig coureurs de finish. De winst ging naar de Italiaan Luca Marini, die aan kop van de WK-stand zijn voorsprong op landgenoot Enea Bastianini vergrootte tot 17 punten.

Meer uit Sport

Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

12 minuten geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

5 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

20 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

2 dagen geleden