Motorcoureur Morbidelli boekt eerste zege in MotoGP
MISANO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Franco Morbidelli heeft zijn eerste overwinning geboekt in de MotoGP. De 25-jarige coureur uit het Yamaha-team van de Nederlandse manager Wilco Zeelenberg was de sterkste in de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Misano. Morbidelli passeerde bij de start direct de van poleposition begonnen Spanjaard Maverick Viñales en reed op dominante wijze naar de winst.
Bij afwezigheid van de geblesseerde wereldkampioen Marc Márquez, die de koningsklasse de afgelopen jaren regeerde, ligt de strijd om de wereldtitel helemaal open. Na Fabio Quartararo, Brad Binder en Miguel Oliveira werd Morbidelli al de vierde coureur die dit jaar zijn eerste overwinning in de MotoGP boekte. De verschillen in het WK-klassement zijn klein, veel kleiner dan de voorbije jaren waarin Márquez oppermachtig was.
De Franse WK-leider Quartararo, gestart vanaf plek drie, beleefde een race om snel te vergeten. De 21-jarige teamgenoot van Morbidelli kwam twee keer ten val en viel enkele ronden voor het einde uit. Quartararo moest de leiding in het klassement afstaan aan de Italiaan Andrea Dovizioso, die als zevende over de finish kwam en nu 6 punten voorsprong heeft. Morbidelli kreeg op het podium gezelschap van landgenoot Francesco Bagnaia (tweede) en de Spanjaard Joan Mir (derde).
In de Moto2 reed Bo Bendsneyder opnieuw achteraan rond. De 21-jarige Rotterdammer eindigde als negentiende. Door heel wat valpartijen haalden slechts twintig coureurs de finish. De winst ging naar de Italiaan Luca Marini, die aan kop van de WK-stand zijn voorsprong op landgenoot Enea Bastianini vergrootte tot 17 punten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
17 minuten geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
19 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
18 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
19 uur geleden