Motorcoureur Martin wint opnieuw sprintrace in MotoGP
BURIRAM (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin heeft bij de Grote Prijs van Thailand voor de zevende keer de sprintrace in de MotoGP gewonnen. De rijder van Pramac-Ducati eindigde voor de Zuid-Afrikaan Brad Binder en de Italiaan Luca Marini.
Klassementsleider Francesco Bagnaia uit Italië finishte als zevende. Martin heeft door zijn zege in de sprintrace de achterstand op Bagnaia teruggebracht tot 18 punten.
In de Grote Prijs van Indonesië zegevierde Martin eerder deze maand ook al in de sprintrace en nam de koppositie van de regerend wereldkampioen Bagnaia over. Maar tijdens de hoofdrace in Indonesië ging hij in leidende positie onderuit, waarna Bagnaia de winst kon pakken. Vorige week in Australië slaagde Martin er niet in het gat met Bagnaia te dichten.
Moto2
Martin pakte in Thailand eerder al de poleposition voor de race van zondag voor Marini en zijn landgenoot Alexei Espargaro.
In de Moto2 was Fermin Aldeguer uit Spanje de beste in de kwalificaties. Zonta van den Goorbergh zette de vijftiende tijd neer. Bo Bendsneyder kwam niet door de eerste ronde van de kwalificaties en moet zondag van de 21e plaats vertrekken.
Collin Veijer deed het goed in de kwalificaties van de Moto3. De Nederlander start zondag van de vijfde plek. De Turk Deniz Öncü veroverde poleposition in deze klasse.
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
26 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
2 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
7 uur geleden