Motorcoureur Márquez voor zevende keer de beste in Texas
AUSTIN (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft zijn tweede overwinning van dit seizoen behaald in de MotoGP. De zesvoudig wereldkampioen in de koningsklasse was oppermachtig in de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Márquez nam vanaf de derde startplek direct de leiding en reed op de voorheen van hem bekende dominante wijze naar de winst. De Spanjaard was van 2013 tot en met 2018 al zes keer op rij de beste in Austin (Texas).
De Fransman Fabio Quartararo kwam als tweede over de finish en vergrootte zijn voorsprong op Francesco Bagnaia in het WK-klassement. Met nog drie grands prix te gaan, heeft Quartararo (Yamaha) 52 punten voorsprong op de Italiaan. Bagnaia startte op het Circuit of the Americas van poleposition, maar eindigde de race als derde. De Ducati-coureur had de laatste twee races, in Aragón en San Marino, vanaf pole gewonnen.
Marquéz miste het vorige seizoen in de MotoGP vanwege een gecompliceerde armbreuk. De 28-jarige Spanjaard maakte in april zijn rentree. De Honda-coureur, die in totaal acht wereldtitels op zak heeft, maakt een wisselvallig seizoen door. Márquez zegevierde afgelopen zomer wel op de Sachsenring in Duitsland. Hij speelt geen rol van betekenis in de strijd om de wereldtitel.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
44 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
12 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
16 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geleden