Motorcoureur Márquez mist GP in Argentinië vanwege oogprobleem
BARCELONA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez ontbreekt komend weekeinde in de Grote Prijs van Argentinië in de MotoGP. De zesvoudig wereldkampioen in de koningsklasse ziet nog steeds niet helemaal goed. Márquez moest ruim een week geleden de GP van Indonesië overslaan omdat hij bij een val in de warming-up een hersenschudding opliep.
Op de terugreis kreeg de 29-jarige Catalaan problemen met zijn zicht. Een oogarts concludeerde dat hij last heeft van diplopie (dubbelzien). Márquez miste de laatste twee grands prix van vorig seizoen vanwege hetzelfde probleem. Ook toen had de Spanjaard daarvoor bij een crash een hersenschudding opgelopen.
Márquez werd maandag weer onderzocht door de oogarts. "Het gaat aanzienlijk beter met de diplopie en het zicht van Marc wordt steeds beter", meldt zijn Honda-team. "Hij volgt een conservatieve behandeling met regelmatige controles."
Het is niet bekend wie Márquez vervangt in Argentinië. De daaropvolgende grand prix is een week later in de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
49 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
20 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
21 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
23 uur geleden