Motorcoureur Márquez bekroont rentree met zege op Sachsenring
SACHSENRING (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor het eerst sinds eind 2019 een overwinning geboekt in de MotoGP. De zesvoudig wereldkampioen in de koningsklasse schreef op de Sachsenring voor de achtste keer op rij de Grote Prijs van Duitsland op zijn naam. Vorig jaar ging die race niet door vanwege het coronavirus.
Márquez miste het gehele vorige seizoen als gevolg van een gecompliceerde armbreuk, opgelopen bij de eerste GP van 2020 in Spanje. De Honda-coureur moest maandenlang herstellen. Hij ontbrak ook in de eerste twee grands prix van dit jaar. In april maakte Márquez in Portugal zijn rentree in de MotoGP. Meedoen om de winst zat er aanvankelijk nog niet in. In de laatste drie GP's viel Márquez steeds uit.
Op de Sachsenring, waar Márquez al zo vaak won, liet de Spanjaard zien dat hij weer helemaal terug is. Sinds 2010 won hij steeds op de Sachsenring, eerst in de 125cc-klasse (nu Moto3), daarna twee keer in de Moto2 en sinds 2013 steeds in de MotoGP.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
4 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
4 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
8 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
20 uur geleden