Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Marc Márquez pakt zevende wereldtitel in MotoGP

Motorcoureur Marc Márquez pakt zevende wereldtitel in MotoGP

MOTEGI (ANP/AFP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zich in de Grote Prijs van Japan verzekerd van zijn zevende wereldtitel in de MotoGP. Dat deed de Spanjaard op zijn Ducati door als tweede te eindigen in de Grote Prijs van Japan. Márquez moest alleen de Italiaan Francesco Bagnaia voor zich dulden.

Met nog vijf grands prix te gaan, is de oudste van de broers Márquez niet meer in te halen. Met zijn zevende wereldtitel komt hij op gelijke hoogte met de Italiaan Valentino Rossi. De 32-jarige Márquez was eerder ook een keer wereldkampioen in de 125cc en de Moto2-klasse.

Márquez was zaterdag op het circuit van Motegi als tweede geëindigd in de sprintrace. Het is zijn eerste wereldtitel sinds 2019.

Operaties

"Ik kan het niet onder woorden brengen", zei de kersverse kampioen met betraande ogen. "Ik heb geknokt, geknokt en nogmaals geknokt en heb weer gewonnen. Ik ben nu in harmonie met mezelf."

Márquez moest lang vrezen dat zijn carrière voorbij zou zijn na meerdere operaties aan zijn rechterbovenarm vanaf 2020. Door blessures miste hij in die periode dertig raceweekends en is hij sinds die tijd meer dan honderd keer gevallen. Maar met zijn riante voorsprong op zijn enig overgebleven belager, zijn jongere broer Álex Márquez die als vijfde eindigde, hoeft hij in de laatste vijf wedstrijden van het seizoen geen risico's te nemen. De wereldkampioen won dit jaar al elf grands prix.

Meer uit Sport

Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

2 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

2 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

7 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

9 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden