Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Joey den Besten (30) overleden na crash

Motorcoureur Joey den Besten (30) overleden na crash

IMATRA (ANP) - Motorcoureur Joey den Besten is zondag tijdens een race in het Finse Imatra in de raceklasse IRRC (International Road Racing Championship) bij een crash om het leven gekomen. De Achterhoeker was 30 jaar oud.

De organisatie van de race in Imatra meldt via Twitter dat Den Besten om het leven is gekomen nadat hij de controle over zijn motor was verloren in de formatieronde van de race in de Superbike. "Onze welgemeende condoleances gaan uit naar zijn familie en collega-rijders. Hij zal gemist worden", meldt de organisatie van de Imatra-wegraces.

De motorcoureur kwam zwaar ten val in de 'sighting lap' zondagmiddag en overleed later aan zijn verwondingen. De Finse motorbond heeft een onderzoekscommissie ingesteld. Ook de politie doet onderzoek naar het incident. Maandag komt de onderzoekscommissie met aanvullende mededelingen.

Motottadtechnik Geenen

De uit Borculo afkomstige Den Besten reed voor het team Motorradtechnik Geenen. Hij was in 2014 en 2017 kampioen in de IRRC Supersport 600. De coureur kwam toen uit voor Performance Racing Achterhoek. Dat team betoont zijn medeleven aan het collega-team, en aan de familie en vrienden van Den Besten.

Het is het tweede dodelijke ongeval dit weekend. De Nederlandse autocoureur Dilano van 't Hoff kwam zaterdag om het leven op het circuit van Spa-Francorchamps. De 18-jarige coureur was bij de tweede race betrokken bij een crash en hulp op het circuit mocht niet meer baten.

Van 't Hoff gold als een groot talent. De 18-jarige coureur kwam uit voor het team MP Motorsport in het Formula Regional European Championship by Alpine. Twee jaar geleden won hij in zijn debuutseizoen het Spaanse kampioenschap in de Formule 4.

Meer uit Sport

Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

5 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

6 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

6 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

16 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden