Motorcoureur Espargaro pakt poleposition in Barcelona
BARCELONA (ANP) - Aleix Espargaro vertrekt zondag in Barcelona vanaf de beste startpositie in de MotoGP-klasse bij de Grote Prijs van Catalonië. De Spaanse motorcoureur wordt op de eerste startrij vergezeld door de Italiaan Francesco Bagnaia en de Fransman Fabio Quartararo.
Bagnaia won vorige week in Italië de achtste wedstrijd van het wereldkampioenschap. Espargaro ligt in het klassement 8 punten achter leider Quartararo.
Bo Bendsneyder kwalificeerde zich als zevende in de Moto2. De Italiaan Celestino Vietti pakte de poleposition. Zonta van den Goorbergh begint vanaf de 24e plek in Barcelona.
Bendsneyder staat in het WK twaalfde met 41 punten. Hij eindigde alleen in de openingsrace in Qatar buiten de top 15. Daarna pakte Bendsneyder in elke race punten. Vietti en de Japanner Ai Ogura gaan aan de leiding met 108 punten. Debutant Van den Goorbergh wacht nog altijd op zijn eerste punt in de Moto2.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
7 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden