Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Dovizioso na operatie: ik ga van start in eerste GP

Motorcoureur Dovizioso na operatie: ik ga van start in eerste GP

FAENZA (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Andrea Dovizioso is vol vertrouwen dat hij kan meedoen aan de eerste WK-race van het seizoen in de MotoGP-klasse, op 19 juli in Jerez de la Frontera. De 34-jarige Ducati-rijder ging zondag tijdens een motorcrossrace in Noord-Italië onderuit en liep daarbij letsel op aan zijn linkersleutelbeen. Hij heeft in Modena inmiddels een operatie ondergaan en volgens de vice-wereldkampioen is de ingreep goed verlopen.

"Ik ben dankbaar dat ik zo snel onder het mes kon gaan", liet hij weten. "Veel pijn voel ik niet en dat stemt me heel optimistisch. Ik ga thuis meteen een herstelschema opstellen. Ik vertrouw erop dat ik in de komende weken in staat ben om goed te revalideren en dat ik helemaal klaar zal zijn voor de eerste Grand Prix in Spanje."

De 34-jarige Dovizioso rijdt sinds 2013 voor Ducati. In de afgelopen drie WK-seizoenen eindigde hij steeds als tweede achter de Spanjaard Marc Márquez (Honda).

Het MotoGP-wereldkampioenschap, waarvan de kalender door de coronacrisis is ingekort en ook ingrijpend veranderd, start met twee races in Jerez (19 en 26 juli).

Meer uit Sport

Honkballers beginnen Honkbalweek Haarlem met overwinning

HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.

7 uur geleden
Tennisster Muchová na hittepauze naar finale Bad Homburg

BAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.

15 uur geleden
Osaka bereikt eerste finale op gras op tennistoernooi Bad Homburg

BAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.

19 uur geleden
Griekspoor treft Australiër Duckworth in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

21 uur geleden
Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

1 dag geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

1 dag geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden