Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur De Vries op 77-jarige leeftijd overleden

Motorcoureur De Vries op 77-jarige leeftijd overleden

PURMEREND (ANP) - Voormalig motorcoureur Jan de Vries is afgelopen donderdag op 77-jarige leeftijd overleden. De Vries was 14-voudig grandprixwinnaar. Hij werd twee keer wereldkampioen in de 50cc.

"Jan de Vries is een icoon van de Nederlandse motorsport", zegt NOS-commentator Hans van Loozenoord, die het nieuws via een oud-teamgenoot van De Vries vernam. De Vries is de succesvolste Nederlandse coureur ooit in een solo wegraceklasse. Hij veroverde de wereldtitel in de 50cc-klasse in 1971 en 1973 op een Van Veen Kreidler. Hij won veertien grands prix, maar wist nooit te zegevieren in de TT. Drie keer eindigde hij als derde in Assen.

De Vries werd op 5 januari 1944 geboren in het Friese Sint Jacobiparochie. Hij debuteerde in 1968 in de TT en pakte in 1970 op het circuit van Monza zijn eerste zege. Na het veroveren van de wereldtitel in 1971, eindigde De Vries in 1972 in punten gelijk met de Spanjaard Ángel Nieto. Op basis van de tijden van het seizoen ging de titel naar Nieto. Een jaar later veroverde De Vries met vijf overwinningen wel overtuigend de wereldtitel.

Tijdens de viering van de 95e verjaardag van de TT Assen op 28 juni 2020 reed De Vries nog samen met een andere Nederlandse motorsportlegende Wil Hartog een ereronde op het circuit.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz naar halve finale van toernooi in Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de halve finale van het tennistoernooi van Cincinnati. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg Andrej Roeblev in de kwartfinale: 6-3 4-6 7-5.

7 uur geleden
Hockeysters naar EK-finale na zege op Spanje, drie goals Jansen

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in Mönchengladbach. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Spanje in de halve finale: 3-1.

14 uur geleden
Baansprinter Richardson verbetert eigen wereldrecord

KONYA (ANP) - De Britse baanrenner Matthew Richardson heeft zijn eigen wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd. Hij kwam op de wielerpiste van het Turkse Konya tot een tijd van 8,857. Hij reed donderdag het wereldrecord van Harrie Lavreysen uit de boeken (8,941).

15 uur geleden
Goud voor kogelstootster Schilder bij Diamond League in Chorzow

CHORZOW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft bij de Diamond League in het Poolse Chorzow goud gepakt. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar vijfde poging tot 19,66 meter, de beste afstand van de dag.

15 uur geleden
Wielrenster Blasi wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Paula Blasi van UAE ADQ heeft de proloog in de Ronde van Romandië gewonnen. De 22-jarige Spaanse was verreweg de beste in de korte tijdrit van 4,4 kilometer (11.17) van Huémoz naar Villars-sur-Ollon en bleef Urška Žigart van AG Insurance - Soudal met 17 seconden voor. Juliette Labous (FDJ - Suez) eindigde als derde. Yara Kastelijn van Fenix-Deceuninck was de beste Nederlandse op plek vier.

17 uur geleden
Strafcornerspecialist Janssen vervult cruciale rol op EK hockey

VENLO (ANP) - Hockeyer Jip Janssen (27) wil met Oranje alle titels veroveren. Daarbij speelt de 27-jarige strafcornerspecialist zelf een cruciale rol. Als Janssen zaterdag de EK-finale tegen gastland Duitsland wint, ontbreekt alleen nog het WK van 2026 om een unieke trilogie te bereiken. Nederland zou dan regerend olympisch kampioen, Europees kampioen en wereldkampioen zijn. "Dat is de ultieme droom", zei Janssen tijdens het EK hockey. "Het zou ons een van de meest succesvolle generaties ooit maken. Maar dat is nog ver weg. Laten we eerst maar eens het EK winnen."

18 uur geleden
Wielerploegen gediskwalificeerd in Ronde van Romandië om trackers

HUEMOZ (ANP) - Vijf wielerploegen, waaronder Visma - Lease a Bike en Picnic PostNL, mogen vrijdag niet starten in de Ronde van Romandië voor vrouwen. De internationale wielerbond UCI heeft ze gediskwalificeerd omdat de ploegen hebben geweigerd zich te houden aan de regels voor de implementatie van GPS-trackers als test voor een nieuw veiligheidssysteem.

18 uur geleden