Motorcoureur Bendsneyder krijgt operatie aan onderarm
JEREZ (ANP) - Motorcoureur Bo Bendsneyder zal een operatie ondergaan om het probleem aan zijn 'opgepompte arm' te verhelpen. De Moto2-coureur laat tegenover Motorsport.com weten dat hij woensdag een ingreep heeft.
"Ik ben vandaag in Barcelona geweest voor een scan bij dokter Xavier Mir. Daaruit bleek dat een operatie nodig is om het probleem met 'arm pump' weg te krijgen", zei Bendsneyder. "Woensdagmiddag lig ik in Barcelona op de operatietafel. Daarna is het een weekje rust pakken en herstellen om daarna in Le Mans weer aan de start te staan."
Bendsneyder zou al enkele weken kampen met een opgepompte onderarm. De langdurige spanning op de onderarmen tijdens een race kan voor verkramping zorgen. De coureurs spreken dan van 'arm pump', oftewel het gevoel van opgepompte armen. De Rotterdammer die dit seizoen rijdt voor het Pertamina Mandalika SAG Team eindigde in de GP van Spanje als vijftiende en pakte daarmee een WK-punt.
De Franse motorrijder Fabio Quartararo had afgelopen zondag ook last van dezelfde kwaal. De fabrieksrijder van Yamaha in de MotoGP raakte alle spierkracht kwijt in zijn rechterarm en kon zijn motor niet meer goed besturen. Quartararo lag riant aan de leiding, maar viel terug naar de dertiende plaats. De Fransman ondergaat dinsdag een operatie, meldde zijn Yamaha-team.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
40 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabiƫ in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
1 uur geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
5 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
23 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden