Motorcoureur Bendsneyder krijgt operatie aan onderarm
JEREZ (ANP) - Motorcoureur Bo Bendsneyder zal een operatie ondergaan om het probleem aan zijn 'opgepompte arm' te verhelpen. De Moto2-coureur laat tegenover Motorsport.com weten dat hij woensdag een ingreep heeft.
"Ik ben vandaag in Barcelona geweest voor een scan bij dokter Xavier Mir. Daaruit bleek dat een operatie nodig is om het probleem met 'arm pump' weg te krijgen", zei Bendsneyder. "Woensdagmiddag lig ik in Barcelona op de operatietafel. Daarna is het een weekje rust pakken en herstellen om daarna in Le Mans weer aan de start te staan."
Bendsneyder zou al enkele weken kampen met een opgepompte onderarm. De langdurige spanning op de onderarmen tijdens een race kan voor verkramping zorgen. De coureurs spreken dan van 'arm pump', oftewel het gevoel van opgepompte armen. De Rotterdammer die dit seizoen rijdt voor het Pertamina Mandalika SAG Team eindigde in de GP van Spanje als vijftiende en pakte daarmee een WK-punt.
De Franse motorrijder Fabio Quartararo had afgelopen zondag ook last van dezelfde kwaal. De fabrieksrijder van Yamaha in de MotoGP raakte alle spierkracht kwijt in zijn rechterarm en kon zijn motor niet meer goed besturen. Quartararo lag riant aan de leiding, maar viel terug naar de dertiende plaats. De Fransman ondergaat dinsdag een operatie, meldde zijn Yamaha-team.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
10 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
13 uur geleden