Motorcoureur Bendsneyder crasht in Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Motorcoureur Bo Bendsneyder heeft voor het eerst dit seizoen geen punten gepakt in de Moto2. De 22-jarige Rotterdammer beleefde een weekeinde om snel te vergeten in Portugal. Bendsneyder kwam in de kwalificatie niet verder dan de 26e tijd en ging in de race onderuit.
De Nederlander was zeker niet de enige die crashte op het circuit van Portimão. WK-leider Sam Lowes, die de eerste grand prix in Qatar had gewonnen en op poleposition stond, ging al direct na de start onderuit. De Brit vloog door de lucht en landde hard op het asfalt. Voor Bendsneyder eindigde de race met nog zestien rondes te gaan.
De Spaanse KTM-coureur Raúl Fernández won de incidentrijke race. Vorig jaar deed de 20-jarige coureur dat ook al in de Moto3. De Australiër Remy Gardner eindigde als tweede en nam met 56 punten de eerste plaats in het WK-klassement over van Lowes (50). Fernández klom naar de tweede plek met 52 punten.
Bendsneyder hield 11 punten over aan de twee races in Doha. Hij eindigde daar als negende en twaalfde. In het WK staat de Nederlander nu op plek veertien.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
17 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
18 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
20 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
21 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
1 dag geleden