Motorcoureur Bendsneyder crasht in Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Motorcoureur Bo Bendsneyder heeft voor het eerst dit seizoen geen punten gepakt in de Moto2. De 22-jarige Rotterdammer beleefde een weekeinde om snel te vergeten in Portugal. Bendsneyder kwam in de kwalificatie niet verder dan de 26e tijd en ging in de race onderuit.
De Nederlander was zeker niet de enige die crashte op het circuit van Portimão. WK-leider Sam Lowes, die de eerste grand prix in Qatar had gewonnen en op poleposition stond, ging al direct na de start onderuit. De Brit vloog door de lucht en landde hard op het asfalt. Voor Bendsneyder eindigde de race met nog zestien rondes te gaan.
De Spaanse KTM-coureur Raúl Fernández won de incidentrijke race. Vorig jaar deed de 20-jarige coureur dat ook al in de Moto3. De Australiër Remy Gardner eindigde als tweede en nam met 56 punten de eerste plaats in het WK-klassement over van Lowes (50). Fernández klom naar de tweede plek met 52 punten.
Bendsneyder hield 11 punten over aan de twee races in Doha. Hij eindigde daar als negende en twaalfde. In het WK staat de Nederlander nu op plek veertien.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
5 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden