Motorcoureur Benavides neemt voorschot op eindzege Dakar
YANBU (ANP) - De Argentijnse motorcoureur Kevin Benavides heeft een voorschot genomen op de eindzege in de Dakar Rally. De 32-jarige Honda-coureur profiteerde in de voorlaatste etappe, van Al Ula naar Yanbu, van problemen bij zijn concurrenten Ricky Brabec en Joan Barreda.
De Amerikaan Brabec, die de etappe begon met 51 seconden achterstand op Benavides, raakte in de klassementsproef over 464 kilometer van de route af en verloor daardoor veel tijd. Barreda miste een tankstop en kwam even later zonder benzine te zitten. De Spanjaard, vierde in het klassement, moest de strijd staken.
Brabec, de winnaar van vorig jaar, zag zijn achterstand op zijn Argentijnse teamgenoot oplopen tot ruim 7 minuten, met alleen de slotetappe naar Djedda nog te gaan. De Brit Sam Sunderland was de snelste in de elfde etappe en nestelde zich in het klassement tussen de twee Honda-coureurs in. De coureur uit het KTM-team moet vrijdag ruim 4 minuten goedmaken op Benavides.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
17 uur geleden