Motorcoureur Bastianini boekt in Austin tweede GP-zege in 2022
AUSTIN (ANP) - Motorcoureur Enea Bastianini heeft bij de Grote Prijs van Amerika zijn tweede zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 24-jarige Italiaan passeerde op zijn Ducati op het circuit van Austin met nog enkele ronden te gaan Jack Miller. De Australiër werd uiteindelijk derde, nadat de Spanjaard Alex Rins hem in de laatste ronde ook nog passeerde.
Jorge Martin had zaterdag poleposition veroverd, maar verloor de leiding meteen al bij de start aan Miller. Hij werd achtste. Bastianini, die dit seizoen al de openingsrace in Qatar won, had zich als vijfde gekwalificeerd. Hij kwam gedurende de race opzetten en was in de slotfase de snelste.
Bastianini is ook de leider van het wereldkampioenschap van de MotoGP na vier races. De Italiaan heeft 61 punten. Rins is tweede met 56 punten. De Spanjaard Aleix Espargaro, die de vorige GP van Argentinië had gewonnen en nu als elfde finishte, staat derde met 50 punten.
Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez maakte in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn rentree en eindigde na een inhaalrace als zesde. De 29-jarige Spanjaard miste afgelopen weekeinde de Grote Prijs van Argentinië omdat hij nog niet goed zag. Márquez moest ruim een week geleden de GP van Indonesië overslaan omdat hij bij een val in de warming-up een hersenschudding had opgelopen. De motorcoureur won eerder zeven van de acht races op het circuit in Austin.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
18 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
21 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
23 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
1 dag geleden