Motorcoureur Bastianini boekt in Austin tweede GP-zege in 2022
AUSTIN (ANP) - Motorcoureur Enea Bastianini heeft bij de Grote Prijs van Amerika zijn tweede zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 24-jarige Italiaan passeerde op zijn Ducati op het circuit van Austin met nog enkele ronden te gaan Jack Miller. De Australiër werd uiteindelijk derde, nadat de Spanjaard Alex Rins hem in de laatste ronde ook nog passeerde.
Jorge Martin had zaterdag poleposition veroverd, maar verloor de leiding meteen al bij de start aan Miller. Hij werd achtste. Bastianini, die dit seizoen al de openingsrace in Qatar won, had zich als vijfde gekwalificeerd. Hij kwam gedurende de race opzetten en was in de slotfase de snelste.
Bastianini is ook de leider van het wereldkampioenschap van de MotoGP na vier races. De Italiaan heeft 61 punten. Rins is tweede met 56 punten. De Spanjaard Aleix Espargaro, die de vorige GP van Argentinië had gewonnen en nu als elfde finishte, staat derde met 50 punten.
Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez maakte in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn rentree en eindigde na een inhaalrace als zesde. De 29-jarige Spanjaard miste afgelopen weekeinde de Grote Prijs van Argentinië omdat hij nog niet goed zag. Márquez moest ruim een week geleden de GP van Indonesië overslaan omdat hij bij een val in de warming-up een hersenschudding had opgelopen. De motorcoureur won eerder zeven van de acht races op het circuit in Austin.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
17 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
19 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
20 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
21 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
21 uur geleden