Motorcoureur Bastianini boekt in Austin tweede GP-zege in 2022
AUSTIN (ANP) - Motorcoureur Enea Bastianini heeft bij de Grote Prijs van Amerika zijn tweede zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 24-jarige Italiaan passeerde op zijn Ducati op het circuit van Austin met nog enkele ronden te gaan Jack Miller. De Australiër werd uiteindelijk derde, nadat de Spanjaard Alex Rins hem in de laatste ronde ook nog passeerde.
Jorge Martin had zaterdag poleposition veroverd, maar verloor de leiding meteen al bij de start aan Miller. Hij werd achtste. Bastianini, die dit seizoen al de openingsrace in Qatar won, had zich als vijfde gekwalificeerd. Hij kwam gedurende de race opzetten en was in de slotfase de snelste.
Bastianini is ook de leider van het wereldkampioenschap van de MotoGP na vier races. De Italiaan heeft 61 punten. Rins is tweede met 56 punten. De Spanjaard Aleix Espargaro, die de vorige GP van Argentinië had gewonnen en nu als elfde finishte, staat derde met 50 punten.
Zesvoudig wereldkampioen Marc Márquez maakte in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn rentree en eindigde na een inhaalrace als zesde. De 29-jarige Spanjaard miste afgelopen weekeinde de Grote Prijs van Argentinië omdat hij nog niet goed zag. Márquez moest ruim een week geleden de GP van Indonesië overslaan omdat hij bij een val in de warming-up een hersenschudding had opgelopen. De motorcoureur won eerder zeven van de acht races op het circuit in Austin.
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
21 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden