Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motorcoureur Barreda boekt 27e zege in Dakar Rally

Motorcoureur Barreda boekt 27e zege in Dakar Rally

HA'IL (ANP) - Motorcoureur Joan Barreda Bort heeft voor de 27e keer in de Dakar Rally een etappe gewonnen. De 37-jarige Spanjaard staat nu derde in het all-time klassement van etappe-overwinningen, achter Stéphane Peterhansel en Cyril Despres. De twee Fransmannen hebben beiden zes dagzeges meer.

Barreda hield in de zesde etappe, van Al Qaisumah naar Ha'il, Ross Branch uit Botswana 13 seconden achter zich. De Australiër Daniel Sanders werd derde, op 53 tellen van de winnaar.

In het algemeen klassement bezet Barreda de zevende plaats. De leiding is in handen van Toby Price uit Australië.

Auto's

Bij de auto's ging de dagzege naar Carlos Sainz (Mini), die de in eigen land rijdende Yazeed Al-Rajhi (Toyota) 4 minuten en 3 seconden achter zich hield. Nasser Al-Attiyah (Toyota) gaf 7.16 toe en klassementsleider Peterhansel (Mini) 7.34. Peterhansel heeft in het klassement 5.53 voorsprong op Al-Attiyah uit Qatar.

De Rus Airat Mardeev (Kamaz) was in de zesde etappe de snelste bij de trucks. Mardeev was 1.08 sneller binnen dan zijn landgenoot Dmitry Sotnikov (Kamaz). Anton Shibalov (Kamaz) werd op 4.08 derde. Sotnikov behield wel de leiding in het klassement, met een ruime voorsprong op Shibalov: 37.34.

Ingekort

De zesde etappe was om veiligheidsredenen ingekort. De organisatoren besloten de start uit te stellen en een tussenpunt over te slaan, waardoor de afstand van de klassementsproef met 100 kilometer werd ingekort. Daardoor kregen de deelnemers, waarbij heel wat amateurs, meer tijd om bij te komen van alle ontberingen op donderdag.

Zaterdag is een rustdag in de Dakar Rally. De wedstrijd wordt zondag hervat met een etappe van Ha'il naar Sakaka. De wedstrijd eindigt op 15 januari.

Meer uit Sport

Zitskiër Kampschreur pakt op slotdag Paralympics zijn derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.

51 minuten geleden
Skiester Shiffrin heeft 109e wereldbekerzege binnen

ÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.

1 uur geleden
MotoGP stelt race in Qatar uit om conflict in Midden-Oosten

MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.

2 uur geleden
Verstappen: ik kan voortaan beter als laatste beginnen

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.

4 uur geleden
Antonelli slaagt in missie: Italië terug aan top Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."

4 uur geleden
Bunschoten-Vos en Kampschreur dragen vlag bij sluitingsceremonie

CORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.

4 uur geleden
Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

5 uur geleden