Motorcoureur Bagnaia vergroot WK-leiding, GP-zege Bastianini
SEPANG (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia is weer een paar punten uitgelopen op zijn rivaal Jorge Martín in het wereldkampioenschap in de MotoGP. De Italiaanse wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Maleisië als derde, vlak voor zijn Spaanse concurrent. De zege ging naar Enea Bastianini. De Italiaanse Ducati-coureur won voor het eerst dit seizoen.
Bagnaia mocht vertrekken vanaf de pole, maar hij moest toestaan hoe Bastianini meteen bij de start de leiding pakte. Álex Márquez, de winnaar van de sprintrace zaterdag, rukte op naar de tweede plaats. De twee coureurs sloegen al snel een gaatje naar Bagnaia en Martín erachter. Die twee keken vooral naar elkaar en gedurende de race vergrootte Bagnaia het gat met Martín naar 2 en zelfs ruim 4 seconden.
In het WK heeft Bagnaia de leiding met 412 punten. Dat zijn er 14 meer dan Martín. Er zijn nog twee grands prix te gaan in het kampioenschap.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
4 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
17 uur geleden