Motorcoureur Bagnaia vergroot WK-leiding, GP-zege Bastianini
SEPANG (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia is weer een paar punten uitgelopen op zijn rivaal Jorge Martín in het wereldkampioenschap in de MotoGP. De Italiaanse wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Maleisië als derde, vlak voor zijn Spaanse concurrent. De zege ging naar Enea Bastianini. De Italiaanse Ducati-coureur won voor het eerst dit seizoen.
Bagnaia mocht vertrekken vanaf de pole, maar hij moest toestaan hoe Bastianini meteen bij de start de leiding pakte. Álex Márquez, de winnaar van de sprintrace zaterdag, rukte op naar de tweede plaats. De twee coureurs sloegen al snel een gaatje naar Bagnaia en Martín erachter. Die twee keken vooral naar elkaar en gedurende de race vergrootte Bagnaia het gat met Martín naar 2 en zelfs ruim 4 seconden.
In het WK heeft Bagnaia de leiding met 412 punten. Dat zijn er 14 meer dan Martín. Er zijn nog twee grands prix te gaan in het kampioenschap.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
5 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
11 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
16 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
20 uur geleden