MOTORbeurs in Utrecht trekt meer bezoekers
UTRECHT (ANP) - Ruim 99.000 motorliefhebbers zijn afgekomen op de 37e editie van de MOTORbeurs, van donderdag tot en met zondag in de Jaarbeurs in Utrecht. Dat betekent een groei van 10 procent vergeleken met de vorige editie in 2020 voor corona. Ten opzichte van 2019 gaat het om 23 procent meer bezoekers, maakten de organisatoren bekend.
De beurs kon twee jaar niet doorgaan vanwege de coronabeperkingen. De organisatie zegt terug te kijken op een succesvolle editie. "De groeicijfers markeren de animo voor motorrijden", zegt beursmanager Rachel Jankowsky.
Op de beurs stonden nieuwe (elektrische) modellen en occasions, maar ook waren er activiteiten en shows. Toch ontbrak dit jaar wel een aantal grote importeurs, waaronder de importeur van Harley-Davidson.
Branchevereniging BOVAG maakte in aanloop naar de beurs bekend dat volgende maand de 800.000ste registratie van een motor plaatsvindt in Nederland. Nooit eerder telde ons land zo veel motorfietsen. Eind vorig jaar hadden ruim 1,5 miljoen mensen een motorrijbewijs.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
5 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
22 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
57 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
3 uur geleden