Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Motor uit gecrashte bolide Verstappen functioneert goed

Motor uit gecrashte bolide Verstappen functioneert goed

BOEDAPEST (ANP) - Het ziet ernaar uit dat Red Bull nog geen gebruik hoeft te maken van een nieuwe motor in de Formule 1-bolide van Max Verstappen. De uitgebreide test tijdens de eerste vrije trainingen voor de Grote Prijs van Hongarije pakte goed uit. Verstappen reed op de Hungaroring de eerste en de derde tijd, waarna leverancier Honda tot de conclusie kwam dat de huidige krachtbron nog niet aan vervanging toe is.

Na de zware crash van Verstappen bijna twee weken geleden tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië bestond de vrees bij Red Bull dat de motor of belangrijke onderdelen daarvan niet meer bruikbaar zouden zijn. Dat zou betekenen dat de WK-leider voor de tweede keer van motor zou moeten wisselen. Als het daarna nog een keer gebeurt, volgen er gridstraffen, omdat coureurs per seizoen maximaal drie verschillende krachtbronnen of belangrijke motorcomponenten mogen gebruiken zonder sancties.

Volgens Honda kan de huidige motor echter nog wel even mee. "Het was goed om te zien dat de krachtbron die hij op Silverstone gebruikte, normaal werkt" liet directeur techniek Toyoharu Tanabe weten. "Over het algemeen is er echter nog veel ruimte voor verbetering en daar gaan we nu aan werken."

Meer uit Sport

Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

20 minuten geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

1 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

1 uur geleden
NOC*NSF 'alert' na uitbraak norovirus bij Finse ijshockeysters

MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.

3 uur geleden
Zilver Lavreysen op keirin, eindigt EK baanwielrennen zonder goud

KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.

5 uur geleden
Hockeysters verslaan China met 3-0 in Pro League

GUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.

5 uur geleden
Hockeyers verslaan Spanje na achterstand in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.

6 uur geleden