Motor uit gecrashte bolide Verstappen functioneert goed
BOEDAPEST (ANP) - Het ziet ernaar uit dat Red Bull nog geen gebruik hoeft te maken van een nieuwe motor in de Formule 1-bolide van Max Verstappen. De uitgebreide test tijdens de eerste vrije trainingen voor de Grote Prijs van Hongarije pakte goed uit. Verstappen reed op de Hungaroring de eerste en de derde tijd, waarna leverancier Honda tot de conclusie kwam dat de huidige krachtbron nog niet aan vervanging toe is.
Na de zware crash van Verstappen bijna twee weken geleden tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië bestond de vrees bij Red Bull dat de motor of belangrijke onderdelen daarvan niet meer bruikbaar zouden zijn. Dat zou betekenen dat de WK-leider voor de tweede keer van motor zou moeten wisselen. Als het daarna nog een keer gebeurt, volgen er gridstraffen, omdat coureurs per seizoen maximaal drie verschillende krachtbronnen of belangrijke motorcomponenten mogen gebruiken zonder sancties.
Volgens Honda kan de huidige motor echter nog wel even mee. "Het was goed om te zien dat de krachtbron die hij op Silverstone gebruikte, normaal werkt" liet directeur techniek Toyoharu Tanabe weten. "Over het algemeen is er echter nog veel ruimte voor verbetering en daar gaan we nu aan werken."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
24 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geleden