Motor uit gecrashte bolide Verstappen functioneert goed
BOEDAPEST (ANP) - Het ziet ernaar uit dat Red Bull nog geen gebruik hoeft te maken van een nieuwe motor in de Formule 1-bolide van Max Verstappen. De uitgebreide test tijdens de eerste vrije trainingen voor de Grote Prijs van Hongarije pakte goed uit. Verstappen reed op de Hungaroring de eerste en de derde tijd, waarna leverancier Honda tot de conclusie kwam dat de huidige krachtbron nog niet aan vervanging toe is.
Na de zware crash van Verstappen bijna twee weken geleden tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië bestond de vrees bij Red Bull dat de motor of belangrijke onderdelen daarvan niet meer bruikbaar zouden zijn. Dat zou betekenen dat de WK-leider voor de tweede keer van motor zou moeten wisselen. Als het daarna nog een keer gebeurt, volgen er gridstraffen, omdat coureurs per seizoen maximaal drie verschillende krachtbronnen of belangrijke motorcomponenten mogen gebruiken zonder sancties.
Volgens Honda kan de huidige motor echter nog wel even mee. "Het was goed om te zien dat de krachtbron die hij op Silverstone gebruikte, normaal werkt" liet directeur techniek Toyoharu Tanabe weten. "Over het algemeen is er echter nog veel ruimte voor verbetering en daar gaan we nu aan werken."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.
7 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard heeft een knappe zege geboekt in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 17-jarige Nederlander, de nummer 779 van de wereldranglijst, versloeg de Chinees Wu Yibing met 6-3 2-6 6-4.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar de aankomende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, op het circuit waar hij in 2016 zijn eerste zege in de Formule 1 boekte. De viervoudig wereldkampioen wil zich dit weekend bovendien herpakken na de teleurstelling van de Grote Prijs van Monaco. Hij viel afgelopen zondag al in de eerste ronde uit.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft Lisa Post opgenomen in zijn selectie voor de vier Pro League-wedstrijden in juni in Rotterdam. De speelster van SCHC komt terug van een blessure. Josine Koning, Noor van den Nieuwenhof en Guusje Moes ontbreken door blessures.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico maakt zich in een hoofdstad vol protesten op voor de openingswedstrijd van het WK voetbal. Twee dagen voor het eerste duel tussen Mexico en Zuid-Afrika zijn sommige wegen naar het Mexico City Stadium geblokkeerd door een demonstratie van een onderwijsvakbond. Van totale chaos is echter geen sprake. Het stadion is nog steeds bereikbaar voor media en vrijwilligers, die hun accreditaties moeten ophalen.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Serena Williams heeft haar comeback in het internationale tenniscircuit gemaakt met een overwinning in het dubbelspel. De 44-jarige Amerikaanse won in de eerste ronde van het grastoernooi van Queen's in Londen met de 19-jarige Canadese Victoria Mboko van de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (2) 6-2.
18 uur geleden