Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MotoGP volgend jaar ook voor het eerst naar India

MotoGP volgend jaar ook voor het eerst naar India

URIRAM (ANP) - De motorcoureurs in de WK wegrace gaan volgend jaar voor het eerst naar India. De organisator van de MotoGP heeft een contract gesloten met het circuit van Buddh, dat ten zuiden van hoofdstad New Delhi ligt. Op dat circuit werden tussen 2011 en 2013 al drie races in de Formule 1 gehouden, allemaal gewonnen door de Duitser Sebastian Vettel namens Red Bull.

"We hebben veel motorsportfans in India en we zijn heel blij dat we de sport naar hen toe kunnen brengen", zegt directeur Carmelo Ezpeleta van Dorna, de promotor en rechtenhouder van de MotoGP.

Eerder deze week meldde de MotoGP al dat volgend jaar voor het eerst een Grand Prix in Kazachstan wordt gehouden, op het Sokol-circuit in de buurt van Almaty. De MotoGP sloot een contract voor vijf jaar met Kazachstan.

Data GP's

Op de voorlopige kalender voor 2023 staat de GP van Kazachstan gepland voor 9 juli, twee weken na de TT van Assen (25 juni). Het circuit in Drenthe huisvest de achtste grand prix van het jaar. De kalender bestaat uit 21 races in achttien landen. Dat is één race meer dan dit jaar. India staat op het programma voor 24 september, de veertiende race van het seizoen. De motorcoureurs sluiten het jaar zoals gebruikelijk in november af in Valencia.

Qatar mocht de afgelopen jaren steeds de openingsrace organiseren, maar is nu verplaatst naar de slotfase van het seizoen. De GP van Qatar staat op de kalender voor 19 november, een week voor de slotrace in Valencia. Het seizoen begint nu op 26 maart met de GP van Portugal.

Thailand

Momenteel zijn de motorcoureurs in Thailand, waar zondag de zeventiende GP van dit seizoen wordt verreden. Begin november is in Valencia de twintigste en laatste race.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

2 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

7 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

8 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden